کتابخانه‌های ارومیه بدون حضور اعضا بازگشایی می‌شود

کتابخانه‌های ارومیه بدون حضور اعضا بازگشایی می‌شود
کتابخانه‌های ارومیه از دوشنبه و از ساعت هشت تا 12 با هدف انجام امور کتابخانه‌ای و ارایه خدمات بازگشایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با اشاره به موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا با بازگشایی کتابخانه‌ها به صورت پلکانی و مرحله‌به‌مرحله، گفت: کتابخانه‌های استان روزانه چهار ساعت بدون حضور اعضا بازگشایی می‌شود.

خدیجه معصومی با اشاره به اینکه ۷۱کتابخانه عمومی نهادی و ۳۴ کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل در آذربایجان غربی فعال هستند، تصریح کرد: در مرحله اول بازگشایی، کتابخانه هادر یک نوبت کاری از ساعت۸ صبح تا ۱۲ظهر بدون حضور اعضا و با هدف انجام امورکتابخانه ای و ارایه خدمات مجازی بازگشایی می شوند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی یاد آور شد: تعداد یک میلیون و ۴۲۴هزار جلد کتاب در مخزن کتابخانه های عمومی استان نگهداری می‌شود.

 

وی اضافه کرد: اقداماتی نظیر ساماندهی منابع کتابخانه، فعالیت‌های فضای مجازی و ارایه خدمات غیرحضوری به اعضا از دیگر خدمات این دوره از بازگشایی خواهد بود.

وی بیان کرد: ارایه خدمات کتابخانه‌ای حضوری برای اعضا در این زمان به جهت ضرورت رعایت فاصله‌ اجتماعی امکان‌پذیر نیست ولی به تدریج و با رعایت پروتکل‌های خاص بهداشتی از سر گرفته خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی در خصوص تمهیدات لازم برای حفظ سلامت کتابداران نیز گفت: مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و شیلد نیز در اختیار همکاران قرار خواهد گرفت.