روند افزایشی ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی ادامه دارد

روند افزایشی ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی ادامه دارد
در 24 ساعت گذشته 136 بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده اند و روند ابتلا به این بیماری در آذربایجان غربی روند افزایش دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: در 24 ساعت گذشته 136 بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده اند و روند ابتلا به این بیماری در آذربایجان غربی روند افزایش دارد.

جواد آقازاده اظهار داشت: براساس اعلام قرارگاه دانشگاهی ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا هم اکنون با احتساب بیماران  جدید 699 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان غربی  بستری هستند که از این تعداد 159 نفر در بخش آی‌سی‌یو تحت نظر هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به آغاز فصل پاییز و زمان تزریق واکسن آنفلوانزا به گروه‌های هدف و همچنین به منظور مدیریت توزیع و دریافت واکسن آنفلوانزا در سطح داروخانه‌های استان، شهروندان قبل از تزریق واکسن به این نکات توجه داشته باشند که افراد عادی و سالم ضرورتی به تزریق واکسن آنفوانزا ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: واکسن آنفلوانزا مانع از ابتلا به ویروس کرونا نمی‌شود و تزریق این واکسن مختص گروه‌های پرخطر است.