استاندار آذربایجان غربی:

برخی بخشنامه های داخلی بانک ها مانع تسهیل تولید است

برخی بخشنامه های داخلی بانک ها مانع تسهیل تولید است
استاندار آذربایجان غربی گفت: متاسفانه بخشنامه ها و مصوبات داخلی برخی بانک ها مانع رونق تولید و حل و فصل مشکلات واحدهای راکد تولیدی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید لازم الاجراست گفت: متاسفانه بخشنامه ها و مصوبات داخلی برخی بانک ها مانع رونق تولید و حل و فصل مشکلات واحدهای راکد تولیدی است.

محمدمهدی شهریاری امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور برگزار شد با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن مصوبات این کارگروه برای سرعت بخشی به رونق تولید، ایجاد اشتغال و جلوگیری از تضییع بیت المال گفت: دستیابی به جهش تولید مدنظر مقام معظم رهبری و تاکیدات دولت تدبیر و امید درگرو همدلی و همراهی همه ارکان تصمیم گیر و تبعیت از مصوبات این کارگروه طبق قانون است.

وی افزود: علیرغم برگزاری جلسات متعدد در سطح استان و کشور برای حل مشکلات برخی واحدهای تولیدی که توانایی ایجاد اشتغال برای هزاران جوان را دارند متاسفانه برخی بخشنامه های داخلی و نیز کم کاری برخی دستگاه ها مانع دستیابی به اهداف مدنظر شده است.

شهریاری همچنین با اشاره به جایگاه استان در بحث پرداخت تسهیلات رونق تولید از محل بند الف تبصره ۱۸ تصریح کرد: تاخیر در ابلاغ و نیز شرایط کرونا مانع تحقق کامل این تسهیلات در استان شده که نیاز است تا پایان تابستان تمدید شود.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: نگاه ما به سیستم بانکی مثبت است اما دنبال تعامل با همه دستگاه‌ها و بانک‌ها برای رفع موانع و تحقق جهش تولید هستیم.

میثم زالی بیان کرد: اجرای قانون ماده ۶۱ برای تحقق شعار سال کافی است اما همه باید عزم خود را برای پیاده شدن عملی این کار مهم جزم کنیم. با شیوه های کهنه نمی توان به جهش تولید رسید.

وی بیان کرد: بیش از ۲۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی به دلیل بدهی و مشکلات ناشی از تولید توسط بانک‌ها تملک شده و اگر موضوع را جدی نگیریم این تعداد به شدت افزایش خواهد یافت.

در این جلسه مشکلات برخی واحدهای تولیدی بررسی و برای فعالیت مجدد آنها تصمیم گیری شد.