100 اکیپ مقابله با بحران در ارومیه آماده باش است

100 اکیپ مقابله با بحران در ارومیه آماده باش است
فرماندار ارمیه گفت: 100 اکیپ با بیش از 20 هزار نفر نیرو در سطح شهرستان آماده باش هستند تا در صورت بروز سیلاب احتمالی، اقدامات لازم را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.

فرماندار ارمیه گفت: 100 اکیپ با بیش از 20 هزار نفر نیرو در سطح شهرستان آماده باش هستند تا در صورت بروز سیلاب احتمالی، اقدامات لازم را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی زاده روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این اکیپ ها در صورت وقوع سیلاب در بخش جنوبی و شمالی شهر به احدات سدبند اقدام می کنند تا از ورود سیل به منازل جلوگیری شود. 

وی اضافه کرد: با همکاری سازمان های ذیربط تمام ورزشگاه‌ها، مدارس و مراکز درمانی شهرستان نیز برای هر گونه بحران احتمالی ناشی از سیلاب و اسکان اضطراری آماده سازی شده است.

ملامحمدی زاده با اشاره به اینکه اخطارهای کتبی و هشدارهای لازم به ساکنان مناطق حاشیه ای رودخانه ها داده شده است، ادامه داد: در این راستا تمام رستوران های حاشیه مسیر روستای بند در حاشیه رودخانه شهرچایی از فردا تا زمان رفع خطر احتمالی تعطیل خواهد بود.

فرماندار ارومیه بیان کرد: در حال حاضر مسئله تعطیلی ادارات ارومیه در روز یکشنبه در حال بررسی است تا از این طریق از بروز هرگونه بحران احتمالی جلوگیری شود. 

وی گفت: هیچ بحرانی در خصوص آب آشامیدنی در این شهرستان وجود ندارد و شهرداری ارومیه نیز در خصوص جمع آوری آب های سطحی اقدامات خوبی انجام داده است. 

ملامحمدی زاده با اشاره به وضعیت روستاهای در خطر نیز اضافه کرد: روستای «گولان» در بخش انزل به دلیل قرار گرفتن در مسیل سیلاب احتمال تخلیه آن وجود دارد و روستاهای آسیب پذیر نیز برای تخلیه شناسایی شدند و مکان‌های برای اسکان اضطراری مردم این روستا در نظر گرفته شده است. 

وی اعلام کرد: بیشترین میزان بارندگی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری پیش بینی شده است و آمادگی کامل برای این مسئله در سطح شهرستان وجود دارد. 

فرماندار ارومیه بیان کرد: احتمال بروز بحران در روستای کشتیبان وجود دارد و تدابیر لازم برای لایروبی پل کشتیبان اندیشیده شده است. 

بخشدار انزل شهرستان ارومیه نیز گفت: حدود 40 منزل در روستای گولان این بخش برای پیشگیری از بروز خسارت ناشی از سیل تخلیه می شود.

حسام شیرازه محبت افزود: دستور تخلیه همه اهالی این روستا را در بر نمی گیرد و به منازلی که در مسیر سیلاب قرار گرفته، توسط دهیاری روستای گولان اخطاریه و دستور تخلیه تحویل شده است. 

وی اضافه کرد: در بالاترین نقطه این روستا کلیسایی وجود دارد که برای اسکان 200 نفر از اهالی روستا آماده است و ساکنان روستا می توانند در این محل اسکان یابند.

وی بیان کرد: هم اکنون با نظارت نماینده بخشدار، دستگاه آلات در حال لایروبی مسیرهای سیلاب در این روستاست.

 

منبع: ایرنا