مشکلی در زمینه تهیه داروهای خاص وجود ندارد

مشکلی در زمینه تهیه داروهای خاص وجود ندارد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تهیه و توزیع داروهای خاص و کمیاب بخشی از وظایف این سازمان است، گفت: مشکلی در زمینه تهیه داروهای مورد نیاز در ارومیه وجود ندارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی با اشاره به اینکه تهیه و توزیع داروهای خاص و کمیاب بخشی از وظایف این سازمان است، گفت: مشکلی در زمینه تهیه داروهای مورد نیاز در این استان وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سعید رهبر سوره در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه سبد دارویی این سازمان کامل است و مردم نگران داروهای کمیاب نباشند، افزود: اگر هم داروی مورد نیاز در آذربایجان غربی وجود نداشته باشد، درخواست آن دارو از استان همجوار انجام می شود.

وی ادامه داد: تامین داروها در داروخانه هلال احمر بر اساس نیاز استان انجام می گیرد و تامین دارو و پرکردن جای خالی داروها فروخته شده نیازمند یک بازه زمانی کوتاه است.

وی با اشاره به اینکه چهار هزار نفر امدادگر در آذربایجان غربی فعالیت دارند، گفت: علاوه بر آن 12 هزار نفر داوطلب در تعامل با جمعیت هلال احمر این استان فعالیت‌های داوطلبانه و بشردوستانه انجام می دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی اضافه کرد: امروز امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر از آمادگی و توانمندی بسیار بالایی برخوردار هستند زیرا باید هر لحظه آماده خدمت‌ رسانی باشند.

رهبر سوره با اشاره به اینکه تاکنون چندین دوره آموزشی برای بالابردن توانایی و ارتقای کیفیت خدمات نیروهای هلال احمر این استان اجرا شده است، بیان کرد: برگزاری دوره های عمومی امداد، نجات، جاده، ارتفاع، سیلاب و پیش بیمارستانی از جمله این برنامه ها بوده است. 

وی گفت: مقابله با بحران‌ها، امداد در سوانح، آموزش همگانی و عواملی از این قبیل از جمله وظایف جمعیت هلال احمر است و در همین راستا با اجرای آموزش های همگانی تلاش داریم تا فرهنگ خود کنترلی در جامعه نهادینه شود.

وی اعلام کرد: 26 پایگاه ثابت، سیار، کوهستانی، شهری و بین شهری امداد و نجات در طول فصل زمستان برای کمک به مسافران آماده شده است.

وی افزود: 17 پایگاه ثابت امداد و نجات، 2 پایگاه ثابت کوهستان، 2 پایگاه ثابت امداد و نجات بین شهری و یک پایگاه امداد هوایی در این طرح حضور دارد.

 

منبع: ایرنا