رهاسازی 105 میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه

رهاسازی 105 میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: 105 میلیون مترمکعب پساب استاندارد به دریاچه ارومیه رها منتقل شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا رضوی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن همایشهای دانشگاه ارومیه برگزار شد، افزود: با اجرای ۱۲ پروژه در ۹ شهرستان حوضه دریاچه ارومیه، تاکنون ۱٠۵ میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه منتقل شده است. 
 
وی با اشاره به اینکه از سال ۹۳ تاکنون ظرفیت تصفیه خانه های شهرهای مشرف به دریاچه ارومیه ۴۲ میلیون متر مکعب افزایش یافته است، تصریح کرد: در این مدت ۱۱۰۰ کیلومتر شبکه جمع آوری پساب استاندارد، ۳۰ واحد ایستگاه پمپاژ با هزینه کرد ۲۰۴ میلیارد تومان اجرا شده است. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استاپ با بیان اینکه یکی از پروژه های مهم سازمان در بحث انتقال پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه، مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه در جهت استاندارد سازی فاضلاب و رها سازی پساب است، خاطر نشان کرد: هم اکنون مدول یک و دو تصفیه خانه ارومیه با کل ظرفیت ۲۰۰ هزار متر مکعب در شبانه روز در مدار بهره برداری هستند.

رضوی اظهار کرد: در صورت تامین اعتبار و رفع معارض مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه دی ماه سال جاری افتتاح می شود.

وی ادامه داد: از ۴۰۰کیلومتر شبکه جمع آوری فرعی و اصلی فاضلاب ارومیه تاکنون با توجه به تخصیص اعتبار ۱۵۰ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی ارومیه در مدار انتقال پساب به دریاچه ارومیه اجرا و محقق شده است.

 

منبع: ایسنا