مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی خبرداد:

کاهش 27 درصدی بارشها در آذربایجان غربی

کاهش 27 درصدی بارشها در آذربایجان غربی
مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی از کاهش بارندگی ها در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حبیب عبدلی خاطرنشان کرد: به رغم بارش های اخیر متوسط بارش های استان در سه ماهه اول سال جاری 168.1 میلی متر بود که نسبت به زمان مشابه سال گذشته 46 میلی متر و 27درصد کاهش و نسبت به میانگین بلند مدت 44.7 میلی متر و 36 درصد افزایش داشته است.

وی  بیان کرد: آذربایجان غربی به لحاظ میزان بارش ها در سال جاری رتبه یازدهم را در بین استان های کشور به خود اختصاص داده است.

عبدلی ادامه داد: در سه ماهه سال جاری سردشت با 306.5 میلی متر و پلدشت با 106.3 میلی متر به ترتیب پربارش ترین و کم بارش ترین شهرستان های استان بودند.

وی در خصوص وضعیت دمایی استان در سال جاری نیز اظهار کرد: متوسط دمای آذربایجان غربی در سال جاری،  14.9درجه سانتیگراد بود که نسبت به سال 97 شاهد کاهش 1.5 درجه ای متوسط دمای استان هستیم.

مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی افزود: در طول سال جاری نیز پلدشت با 24.9 درجه و چالدران با 6.3 درجه به ترتیب بیشترین و کمترین دمای متوسط را در استان داشته اند.

عبدلی در خصوص پیش بینی وضعیت دمایی و بارشی استان در فصل پیش رو نیز اظهار کرد: تا پایان مرداد ماه سال جاری دمای استان از 0.5 تا 1 درجه بالاتر از نرمال پیش بینی می شود.

وی گفت: از لحاظ بارشی نیز نواحی جنوبی و مرکزی استان در حد نرمال و نواحی شمالی استان کمتر از نرمال پیش بینی می شود. 

 

منبع: ایسنا