تراز دریاچه ارومیه معادل بهار 10 سال قبل شد

تراز دریاچه ارومیه معادل بهار 10 سال قبل شد
وضعیت دریاچه ارومیه طبق اعلام وزارت نیرو تقریبا معادل بهار 10 سال قبل است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تراز دریاچه ارومیه به یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۷۳ سانتی‌متر رسیده، گفت: وضعیت دریاچه ارومیه طبق اعلام وزارت نیرو تقریبا معادل بهار ۱۰ سال قبل است.

فرهاد سرخوش با اشاره به اینکه افزایش تراز این دریاچه ادامه دارد، اظهار داشت: تراز نگین آبی آذربایجان در مقایسه با سال گذشته نیز ۳۲ سانتی‌متر افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اعلام اینکه میزان آب دریاچه ارومیه به بیش از چهار میلیارد و ۷۱۰ میلیون مترمکعب رسیده، گفت: حجم آب نگین آبی آذربایجان نسبت به سال گذشته ۹۶۰ میلیون مترمکعب افزایش دارد.

وی با مقایسه مساحت دریاچه ارومیه با زمان مشابه سال گذشته، اظهار داشت: وسعت دریاچه بر اساس آخرین پایش در مقایسه با سال گذشته ۲۰۹ کیلومترمربع افزایش یافته و به سه هزار و ۱۱۲ کیلومتر مربع رسیده است.

«سرخوش» با اعلام اینکه طرح‌های مهم انتقال آب به دریاچه ارومیه طی سال جاری و به تدریج به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: تراز دریاچه ارومیه در صورت بهره‌برداری از این طرح‌ها سالانه نزدیک به یک‌متر افزایش می‌یابد و وعده رییس‌جمهوری در خصوص نگین آبی آذربایجان عملی می‌شود.

 

منبع: ایرنا