کاهش بیماری آنفلوانزا در ارومیه

کاهش بیماری آنفلوانزا در ارومیه
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: با رعایت موازین بهداشتی از سوی شهروندان، بیماری آنفلوانزا در ارومیه کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رسول انتظارمهدی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با تاکید بر اینکه هم‌اکنون هیچ مشکل تشخیصی آنفلوانزا در استان وجود ندارد اظهار کرد: آزمایشگاه آنفلوانزا نیز به شدت فعال است و درمان دارویی افراد مورد نیاز نیز انجام شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

او با توصیه به شهروندان گفت: مردم باید بهداشت تنفسی را رعایت کنند و در صورت وجود بیماری، مایعات فراوان استفاده و در خانه استراحت کنند و در طول بیماری نیز تنها یک نفر از اعضای منزل با فرد بیمار تماس یابد تا این ویروس به سایران منتقل نشود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه افزود: این مسئله جزو موازین بهداشتی است که باید تماس را به حداقل رسانده و به محل کار مراجعه نکرد و از سوی دیگر دانش‌آموزان نیز به مدرسه نروند چون اگر با این شرایط به مدرسه بروند،هم ممکن است بیماری آنها تشدید شود و هم انتقال بیماری به سایر دوستان انجام شود.

او تصریح کرد: به نظر می‌رسد که بیماری آنفلوانزا در استان کاهش یافته چون شهروندان و هم استانی ها، به موازین بهداشت فردی و تنفسی عمل کرده‌اند.