کمک 2.5 میلیارد ریالی پزشکان ارومیه‌ای برای مقابله با کرونا

کمک 2.5 میلیارد ریالی پزشکان ارومیه‌ای برای مقابله با کرونا
رئیس سازمان نظام پزشکی ارومیه از کمک 2.5 میلیارد ریالی پزشکان این شهر برای مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، در حالی که پزشکان و کادر درمانی در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا در کشور و آذربایجان‌غربی قرار دارند، در یاری رسانی به عملیات مقابله با این بیماری نیز کوتاهی نکرده و از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای خرید تجهیزات ایمنی و مبتنی بر پیشگیری کمک کرده اند.

ناصر عبایی رئیس سازمان نظام پزشکی ارومیه روز دوشنبه در این خصوص به خبرنگاران گفت: این کمک با همکاری پزشکان، انجمن های  علمی تخصصی، دندانپزشکان و انجمن پزشکان عمومی جمع‌آوری شده و در اختیار مراکز درمانی قرار گرفته است.

عبایی افزود: اهدای ۴۵۰ ماسک N۹۵ از طرف انجمن پزشکان عمومی به مراکز بهداشتی و دستیاران پزشکی شاغل در بیمارستان‌های دولتی از جمله این کمک‌هاست که می‌تواند در امر پیشگیری از بیماری نقش بسزایی داشته باشد.

او بیان کرد: با شیوع بیماری شاهد فعالیت‌های بسیار گسترده انجمن‌های علمی تخصصی بودیم از جمله انجمن داروسازی استان کمک بسیار شایانی را در تهیه ماسک N ۹۵ انجام دادند و انجمن دندانپزشکی شاخه آذربایجان‌غربی در تهیه و توزیع هزاران دست لباس محافظتی، ماسک و شیلد محافظ صورت اقدام کردند.

رئیس سازمان نظام پزشکی ارومیه اضافه کرد: سازمان نظام پزشکی نیز بر حسب وظیفه ذاتی خود اقدام به تهیه محلول‌های ضدعفونی، دستکش و ماسک کرد که این اقلام در اختیار همکاران بخش خصوصی قرار داده شده است.

او خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از پنج‌هزار لیتر ماده ضدعفونی‌کننده، هزاران جفت دستکش و مقادیری ماسک در مرحله اول فاصله‌گذاری اجتماعی در اختیار مطب‌های فعال قرار داده شده تا مورد استفاده قرار گیرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان