ابتلای 5278 نفر به کرونا در آذربایجان‌غربی

ابتلای 5278 نفر به کرونا در آذربایجان‌غربی
تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 5 هزار و 278 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد 3هزار و 416 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به ۵ هزار و 278 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد ۳هزار و 416 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته در استان از 539 مورد تست کرونا گرفته شده است که از این تعداد 184 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شد که مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به 5 هزار و  نفر رسید که از این تعداد سه هزار و 416 نفر بهبود یافته‌اند.

وی افزود: از 184 مورد جدید شناسایی شده تعداد 169  نفر از بیماران سرپایی و  15 نفر بستری شده در مراکز درمانی استان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: طی 24 ساعت گذشته تعداد  15 نفر از بیماران بستری در بیمارستان و 68 نفر از بیماران سرپایی بهبود یافته‍اند که در مجموع تعداد بهبودیافتگان در استان به سه هزار و  416 نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به تعداد مبتلایان جدید به تفکیک شهرستان‌ها در استان عنوان کرد: از مجموع 188 مبتلای جدید در استان، ارومیه 47 مورد جدید  که 45 نفر از افراد سرپایی و 2 مورد بستری، اشنویه یک نفر سرپایی مثبت، بوکان 39 نفر مثبت که 38 نفر سرپایی و یک نفر بستری، پلدشت 2 نفر سرپایی، پیرانشهر سه نفر مثبت که 2 مورد سرپایی و یک نفر بستری، تکاب یک نفر سرپایی، چالدران یک نفر سرپایی، چایپاره سه نفر سرپایی، خوی 11 نفر مثبت که هشت نفر سرپایی و سه نفر بستری، سردشت 6 نفر مثبت که پنج نفر سرپایی و یک نفر بستری، سلماس هفت مورد مثبت که 6 نفر سرپایی و یک نفر بستری، شاهین‌دژ 2 نفر سرپایی، ماکو پنج نفر سرپایی، مهاباد 28 نفر مثبت که 25 نفر سرپایی و سه نفر بستری، میاندوآب 24 نفر مثبت که 22 نففر سرپایی و 2 نفر بستری، نقده چهار نفر مثبت سرپایی گزارش شده است.

آقازاده تاکید کرد: شیوع ویروس در آذربایجان‌غربی افزایش یافته است به طور حتم باید پروتکل‌های بهداشتی در استان جدی گرفته شود در صورت بی اهمیت بودن به این موضوع وضعیت در طی هفته آینده بدتر خواهد بود.

 

منبع: فارس