کاهش 12 میلیون لیتر مصرف بنزین در استان در یک ماه گذشته

کاهش 12 میلیون لیتر مصرف بنزین در استان در یک ماه گذشته
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: با گذشت یک ماه از افزایش قیمت بنزین، مصرف آن در استان 12 میلیون لیتر کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، آیدین رحمانی رضاییه امروز در ویژه برنامه روز حمل و نقل و رانندگان که در سالن شرکت برق استان برگزار شد، به اهمیت حمل ونقل و نقشی که در زندگی بشر اشاره کرد و گفت: این اهمیت و نقش تاثیر گذار حمل و نقل در جوامع بشری لزوم برنامه ریزی و توجه به توسعه بخش حمل و نقل ، زیرسازی، نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای را می طلبد.

رحمانی همچنین به کاهش 12 میلیون لیتر مصرف بنزین در یک ماه گذشته اشاره کرد و گفت: با گذشت یک ماه از اجرای بهینه سازی و افزایش قیمت سوخت، مصرف بنزین در استان از63 میلیون لیتربه 51 میلیون لیتر رسیده که این امر خود باعث کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا نیز می شود.

وی همچنین گفت: آذربایجان غربی به لحاظ داشتن پنج پایانه مرزی فعال که به زودی با اضافه شدن یک پایانه دیگر به  شش پایانه می رسد تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور دارد بطوریکه تنها راه ارتباط کشور با اروپا از آذربایجان غربی می گذرد و این اهمیت برنامه ریزی در این خصوص را بیش از پیش نمایان می کند.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد: با اتمام پایانه مرزی سرو، بازرگان و تمرچین و شروع فاز سوم پایانه رازی شرایط خوبی را در کشور چه دربخش تردد مسافران و ترانزیت کالا داشته باشیم .

رحمانی به نوسازی ناوگان حمل و نقل اشاره نمود و گفت: امروز صد در صد اتوبوسهای بین شهری و بین استانی نوسازی شده اند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه تلفات جاده ای استان در سطح کشور بالاست ، گفت: بی شک مهمترین وظیفه ای که دولت بایستی در این خصوص اقدام کند در کنار بهسازی و نوسازی و ایمن نمودن خودروها، و فراهم نمودن شرایط مناسب جاده ها، بحث فرهنگسازی راننده ها است که در این خصوص هم اقدامات ویژه ای صورت گرفته است.