در دیدار جمال عرف با نماینده ولی فقیه در استان‌آذربایجان غربی مطرح شد:

برگزاری انتخابات باشکوه در گرو همدلی مردم، مسئولان و برگزارکنندگان انتخابات است

برگزاری انتخابات باشکوه در گرو همدلی مردم، مسئولان و برگزارکنندگان انتخابات است
جمال عرف در جریان دهمین سفر استانی معاونت سیاسی وزارت کشور، با حجت الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور در جریان دهمین سفر استانی معاونت سیاسی، همراه با اعضای هیٔت اعزامی از معاونت سیاسی، شهریاری استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مدیران استان، در دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان، با حجت الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار، حجت الاسلام قریشی ضمن تاکید بر ضرورت همدلی و همفکری مردم، مسئولان و برگزارکنندگان انتخابات، این همدلی را زمینه ساز برگزاری انتخاباتی باشکوه در کشور دانست و اظهار داشت: نباید اجازه داد دشمنان، وجود اقوام و ادیان مختلف را دستاویزی برای ایجاد اختلاف در انتخابات قرار دهند. هم چنین رقابت سالم انتخاباتی با حضور گروه‌ها و جناح‌های مختلف می‌تواند زمینه حضور گسترده مردمی را در این حماسه بزرگ سیاسی فراهم کند.

معاون سیاسی وزیر کشور نیز در این دیدار با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات کشور از دهم اردیبهشت ماه سال جاری گفت: تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اندیشیده شده است.

جمال عرف مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت را چهار مولفه اصلی مورد توجه ستاد انتخابات کشور دانست و افزود: اعتقاد داریم باید از همه افراد داخل خانواده انقلاب اسلامی و تمامی احزاب و گروه های سیاسی رسمی و شناسنامه دار دعوت کرد تا برای حضور در صحنه انتخابات پای کار بیایند.

وی گفت: در بحث مشارکت همه تلاش خود را به کار بسته ایم تا ضمن ایجاد فضایی مناسب در چارچوب قانون و دعوت از همه کسانی که به مبانی انقلاب، منویات رهبری، قانون و آرمان های امام راحل اعتقاد دارند در صحنه حضور داشته باشند تا مشارکت حداکثری شکل بگیرد.

عرف افزود: فراتر از این ما به عنوان مجری قانون مجاز به تفسیر از قانون نیستیم و به منظور مشارکت حداکثری که گره خورده با منافع ملی است از تمام ظرفیت های قانونی بهره می بریم. ضمن این که معتقدیم اگر قانون مبنای کار باشد اعتماد مردم نیز همانند سالهای اخیر شکل می گیرد.