تشدید فعالیت سامانه بارشی در ارومیه

تشدید فعالیت سامانه بارشی در ارومیه
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز شنبه در استان خبر داد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز شنبه در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با بیان اینکه با تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز شنبه که سبب بارش باران و برف همراه با وزش باد گاهاً شدید می‌شود، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه‌ها در طی این مدت دور از انتظار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی تا روز دوشنبه هفته جاری در استان تداوم خواهد داشت افزود: با توجه به بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی استان، احتمال لغزندگی، کولاک برف، مه گرفتگی، کاهش دید و اختلال در ترددهای جاده‌ای استان نیز پیش بینی می‌شود.

صابری مجموع بارش‌ها از ابتدای سال تاکنون در استان را ۳۷.۷ میلیمتر عنوان کرد و گفت: این میزان در مدت زمان مشابه پارسال ۲۰.۴ میلیمتر و در مدت زمان مشابه درازمدت ۱۴۸ میلیمتر بود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی با بیان اینکه میزان بارش‌ها در استان طی ۱۰ روز فروردین ماه امسال ۸۵.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد افزود: از ابتدای سال آبی امسال تاکنون مجموع بارش‌ها در استان ۳۶۹.۱ میلیمتر بوده که نسبت به مدت زمان مشابه ۴۹.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

صابری مجموع بارش‌ها در ۲۴ ساعت گذشته در استان را سردشت ۵.۵ میلیمتر، میاندوآب ۲.۶ میلیمتر، قره ضیا الدین ۲.۵ میلیمتر، خوی ۱.۹ میلیمتر، کهریز ۱.۲ میلیمتر، ماکو یک میلیمتر، ارومیه ۰.۴ میلیمتر، شاهین دژ ۰.۳ میلیمتر و چالدران ۰.۰۱ میلیمتر عنوان کرد.

کارشناسان مرکز مدیریت بحران استان آذربایجان غربی توصیه می‌کنند، مسافران در مواقع بارندگی از سفرهای غیرضروری خودداری و برای سفر در مناطق کوهستانی به زنجیر چرخ و لوازم ایمنی مجهز باشند و از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق مستعد سیلاب خودداری کنند.

 

منبع: مهر