استاندار آذربایجان غربی:

توسعه دولت الکترونیک یک ضرورت است

توسعه دولت الکترونیک یک ضرورت است
استاندار آذربایجان غربی گفت: برای دستیابی به رضایتمندی مردم، افزایش بهره وری و شفافیت در امور باید دولت الکترونیک بیش از اینها توسعه یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه توسعه دولت الکترونیک یک ضرورت است گفت: برای دستیابی به رضایتمندی مردم، افزایش بهره وری و شفافیت در امور باید دولت الکترونیک بیش از اینها توسعه یابد.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در سومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت با اشاره به انتقادات مردمی از پروسه های طولانی سیستم اداری افزود: گلایه های مردمی در خصوص بروکراسی اداری بحق و درست است.

وی تصریح کرد: فرآیندهای اداری در بسیاری از مواقع بیش از آنکه رضایت ارباب رجوع را درپی داشته باشد موجب ناراحتی و دلسردی مردم بویژه سرمایه گذاران می شود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به احصای فرآیندهای غلط اداری اقدام و سپس برای بهبود و اصلاح اساسی آن ها تلاش نمایند.

شهریاری گفت: نقش مدیران در فراهم سازی نظام اداری مردم پسند بسیار برجسته است.

وی تصریح کرد: با توسعه دولت الکترونیک و توجه به خواست مردم علاوه بر کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، سلامت اداری، شفافیت و ارتقای شاخص های کسب و کار رضایت مردم حاصل می شود.

استاندار آذربایجان غربی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا در بروسپاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت تعلل نکنند.

در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش روند اجرایی  دولت الکترونیک، طرح اصلاح فرآیندهای مشکل دار اداری و راهکارهای مناسب برای تسهیل و بهبود روند فعالیتها بررسی و به تصویب رسید.