افزایش نظارت بر بازار آرد و نان ضروری است

افزایش نظارت بر بازار آرد و نان ضروری است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نظارت بیش‌ازپیش بر تهیه و تولید نان در سطح استان، گفت: هیچ‌گونه افزایشی در نرخ نان در استان صورت نمی‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نادر صادقی صبح امروز در جلسه کارگروه آرد و نان با بیان این که فراوانی نانوایی‌ها در سطح استان با توجه به جمعیت استان دو برابر میانگین کشوری است، اظهار داشت: هیچ گونه کوتاهی در تهیه و تولید نان قابل قبول نیست و با متخلفان برخورد می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: هیچ افزایشی از بابت قیمت نان در آذربایجان غربی وجود نخواهد داشت. همچنین سازمان‌های نظارتی نیز بر روند عرضه و کیفت نان تولیدی در استان نظارت بیشتری داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر بررسی شرکت‌های حمل و نقل برای کاهش هزینه حمل آرد، عنوان کرد: دستگاه‌ها و مسئولان مربوطه اهتمام ورزیده و شرکت‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهند تا هزینه نانوایی‌ها افزایشی نداشته باشد.

وی با تاکید بر پرداخت حق‌الزحمه بازرسان، ابراز داشت: تعداد ۳۳ هزار و ۱۷ بازرسی در طول ۹ ماه گذشته توسط ۴۳ نفر صورت گرفته است. همچنین ۲ هزار و ۳۵۶ پرونده به مبلغ یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تشکیل شده است.

مسائل مربوط به تهیه و تولید آرد و نان، پرداخت حق‌الزحمه بازرسان نظارت، بررسی شرکت‌های حمل و نقل آرد، آرد ترمیمی، توزیع تابلوهای معرف نانوایی‌ها و بررسی وضعیت واحدهای نان روغنی در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.