معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

مقدمات انتخابات باشکوه و سالم را در استان فراهم می کنیم

مقدمات انتخابات باشکوه و سالم را در استان فراهم می کنیم
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: مقدمات انتخابات باشکوه و سالم را در استان فراهم می کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در برنامه زنده در مسیر توسعه که از شبکه استانی سیمای مرکز استان پخش می شد با بیان اینکه مناسبت ها فرصت های مغتنمی هستند که دستگاههای اجرایی گزارش عملکرد خود را به ملت عزیز ارائه نمایند، گفت : همزمان با گرامیداشت هفته دولت برنامه های متنوعی از جمله 62 طرح اقتصادی با اعتباری بالغ بر 173 میلیارد تومان با زمینه اشتغال 1700 نفر افتتاح خواهد شد .

وی افزود: همزمان با این هفته 14 طرح اقتصادی دیگر با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد تومان کلنگ زنی می شود که با بهره برداری از این طرحها برای 2700 نفر زمینه اشتغال مناسب فراهم می شود .

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: علاوه بر این طرحها همزمان با هفته دولت 912 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید و 78 طرح عمرانی نیز با اعتباری بالغ بر یک هزار و 254 میلیارد تومان کلنگ زنی خواهند شد.

مصطفوی اظهار داشت : افتتاح و کلنگ زنی این طرحها نشان می دهد علی رغم محدودیت ها و فشارهای استکبار جهانی، دولت همچنان کارهای عمرانی خود را در راس برنامه ها دارد و پروژه هایی که در سالهای گذشته راکد مانده بودند را نیز پیگیری و افتتاح خواهند شد.

وی در خصوص کاهش نرخ بیکاری گفت : در این خصوص تلاشهای زیادی صورت گرفته و خوشبختانه بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران ، نرخ بیکاری در استان از 14.2 به 10.7 کاهش پیدا کرده و این نشان از تلاشهایی است که در این خصوص صورت می گیرد .

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود به ماموریتهای کاری این معاونت اشاره نمود و گفت: امسال علاوه بر ماموریتهای متنوع این معاونت، 3 ماموریت ویژه نیز تعریف شده که مباحث مربوط به امنیت شغل کارگری در راستای نامگذاری سال ، تلاش در راستای تحقق گام دوم انقلاب و ماموریت سوم امسال برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که دوم اسفند ماه برگزار می شود و تلاش می شود مقدمات برگزاری انتخابات باشکوه و سالم را فراهم شود.

مصطفوی در ادامه به تشکیل خانه احزاب در سال گذشته اشاره نمود و گفت : در آذربایجان غربی 50 حزب شناسنامه دار فعالیت می کنند و 3 جبهه شامل جبهه مردمی نیروهای انقلاب، جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی و جبهه پیشرفت ، دفاع و عدالت اجتماعی برای فعالیت رسمی در فصل انتخابات مجوز فعالیت گرفته اند و مطمئنا کمکهای شایانی را برای افزایش مشارکتهای مردم و انتخاب بهترین گزینه ها انجام خواهند داد.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی همچنین به اقدامات صورت گرفته در خصوص تقسیمات کشوری گفت : تعداد شهرهای استان از 42 شهر به 47 شهر ارتقا یافته است همچنین با اضافه شدن فیورق به عنوان بخش تعداد بخش های استان به 41 بخش رسید.

مصطفوی در خصوص برگزاری انتخابات دوم اسفندماه گفت: آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات را داریم، ستاد انتخابات تشکیل و کمیته های مربوطه فعال شده اند و در این خصوص تعداد تعرفه ها و تعداد شعب اخذ آرا برآورد و به وزارت کشور اعلام شده است.

وی با بیان اینکه امسال تعداد حوزه های اصلی ما در استان از 9 حوزه به 10 حوزه افزایش یافته است گفت : امسال با لایحه ای که تقدیم وزارت کشور شد ومورد تصویب قرار گرفت حوزه میاندوآب ، شاهیندژ و تکاب به دو حوزه میاندو آب یک حوزه و شاهیندژو تکاب با یک حوزه مجزا تقسیم شد.

مصطفوی با بیان اینکه شعار امسال ستاد انتخابات کشور ، انتخابات، گام دوم انقلاب، قانونمداری، بیطرفی و انسجام ملی است گفت : علاوه بر این شعار ما شعار دیگری را در اینجا با عنوان مشارکت حداکثری، قانونمداری، بیطرفی و امانتداری را انتخاب کرده ایم و تلاش می کنیم زمینه تحقق این شعار را فراهم کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از صحبتهای خود به امنیت قابل قبول در استان اشاره نمود و گفت: آذربایجان غربی 967 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور خاجی دارد و علی رغم این مرز طولانی در سایه خون شهیدان، تلاش نیروزهای امنیتی، مرزبانی، نظامی، ارتشی، انتظامی و بسیجی و سپاهی از امنیت کامل و امنیت قابل قبولی برخوردار هستیم و در سایه همین امنیت است که امروز طرحهای عمرانی زیادی افتتاح می کنیم.