خانواده ها زمینه گسترش کرونا را با چهارشنبه سوری فراهم نکنند

خانواده ها زمینه گسترش کرونا را با چهارشنبه سوری فراهم نکنند
آتش بازی دسته جمعی خارج از منازل و شرکت در این مراسم، علاوه بر خطرات جانی که همه سال به دنبال دارد، موجب انتقال ویروس کرونا و ابتلای بسیاری از افراد به این بیماری خطرناک است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از خانواده ها خواست مراقب سلامت فرزندانشان در چهارشنبه سوری باشند و زمینه گسترش کرونا را با چهارشنبه سوری فراهم نکنند.

باقر بهرامی‌ با اشاره به نزدیکی شب چهارشنبه سوری و خطرات تهدید آمیز آن گفت: با توجه به اینکه ویروس کرونا در استان ما به بزرگترین دغدغه و گرفتاری مردم تبدیل شده است و همه روزه مردم با شیوع این ویروس خطرناک مواجه هستند بهترین راه پیشگیری از ابتلا به این ویروس و مقابله با خطرات شب چهارشنبه سوری، خارج نشدن هیچ یک از اعضای خانواده از منزل و شرکت نکردن در این مراسم هراس برانگیز است.

وی افزود: آتش بازی دسته جمعی خارج از منازل و شرکت در این مراسم، علاوه بر خطرات جانی که همه سال به دنبال دارد، موجب انتقال ویروس کرونا و ابتلای بسیاری از افراد به این بیماری خطرناک است.

وی بااشاره به آمار مصدومین چهارشنبه سوری سال گذشته ادامه داد: آمار مصدومین شب چهارشنبه سوری سال ۹۷ نسبت به سال۹۶ ، ۲۶ درصد کاهش داشته است همچنین تعداد افراد قطع عضوی نیز ۶۶درصد کاهش داشته است.

بهرامی شایع ترین مکان‌های شیوع ویروس کرونا را مکانهای پرجمعیت اعم ازبیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها و پمپ بنزین‌ها دانست و با اشاره به این اینکه بهتر است مردم در خانه ها بمانند، گفت: اگر در شب چهارشنبه سوری فردی دچار سانحه آتش بازی شده و با همراهی خانواده به بیمارستان منتقل شود علاوه بر خود، خانواده اش را نیز در خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار می‌دهد.

 

منبع: ایسنا