برداشت روزانه 150 تن گوجه‌فرنگی در ارومیه

برداشت روزانه 150 تن گوجه‌فرنگی در ارومیه
آذربایجان غربی ازنظر تولید محصولات کشاورزی بسیار غنی و پربار است و تنها از یک شهر آن یعنی ارومیه ۱۵۰ تن گوجه‌فرنگی تولید و در بازار عرضه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار ارومیه گفت: آذربایجان غربی ازنظر تولید محصولات کشاورزی بسیار غنی و پربار است و تنها از یک شهر آن یعنی ارومیه ۱۵۰ تن گوجه‌فرنگی تولید و در بازار عرضه می‌شود.

قاسم عزتی با اشاره به تولید گوجه‌فرنگی در ارومیه اظهار داشت: روزانه 150 تن گوجه‌فرنگی از ارومیه وارد میدان میوه و تره‌بار می‌شود و در سطح استان و کشورهای همسایه صادر می‌شود که عامل ورود ارز به داخل استان است.

وی گفت: میدان میوه و تره‌بار ارومیه برای حمایت از کشاورزان بار گوجه‌فرنگی سایر شهرهای استان‌ها را پذیرش نمی‌کند و در این صورت گوجه‌فرنگی کشاورزان باقیمت مناسبی که برای آنها سودآوری داشته باشد و متضرر نشوند از آنها خریداری‌شده و در سطح بازار عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: گوجه‌فرنگی امسال به مشکل صادرات دچار شده زیرا این محصول فقط به کشور عراق صادر می‌شود که اخیراً هزینه گمرکی محصول گوجه‌فرنگی در گمرکات این کشور به‌صورت غیرعادی افزایش‌یافته است و همین امر موجب کاهش صادرات در این کشور است.

رئیس اتحادیه میدان میوه و تره‌بار ارومیه تأکید کرد: انجام برخی از ساماندهی‌ها در میدان میوه و تره‌بار همچون ساماندهی ارابه  و لباس‌های خاص میدان مانعی برای سوءاستفاده و مبادرت به دزدیدن میوه‌های کشاورزان و خریداران برخی افراد که خودشان را به‌عنوان کارگر معرفی می‌کردند و از شرایط سوءاستفاده می‌کردند شده است.

عزتی افزود: اکنون تمامی ارابه‌ها شماره‌گذاری شده و با نظارتی که صورت می‌گیرد دیگر هیچ نوع تخلفی در میدان رخ نمی‌دهد که همه این عوامل به فعالیت کارگران در پیشبرد کارها سرعت بخشیده است.

 

منبع: تسنیم