ارومیه صاحب اورژانس هوایی شد

ارومیه صاحب اورژانس هوایی شد
نخستین بالگرد اورژانس هوایی با حضور استاندار آذربایجان غربی و فرماندار ارومیه در فرودگاه ارومیه رونمایی شد.

نخستین بالگرد اورژانس هوایی با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسوولان و مدیران عضو شورای مدیریت بحران استان در فرودگاه ارومیه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی روز یکشنبه در آیین رونمایی از این بالگرد گفت: این استان دارای مناطق صعب العبور زیادی است که این مناطق نیاز به راه اندازی اورژانس هوایی در استان را ضروری می کرد.

جواد آقازاده افزود: آذربایجان غربی نیاز زیادی به راه اندازی اورژانس هوایی داشت که با پیگیری های وزارت بهداشت و مسوولان استانی همزمان با ایام نوروز راه اندازی شد.

وی اظهار داشت: نجات جان مصدومان و بیماران در کوتاه‌ترین زمان مهم‌ترین هدف اورژانس امداد هوایی است.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی نیز در این آیین گفت: 36 پایگاه اورژانس 115 شهری و ‌49 پایگاه اورژانس جاده ای در استان فعال بوده و بیش از 500 تکنسین فوریت های پزشکی در این پایگاه ها به مردم خدمات امدادی ارائه می کنند.

باقر بهرامی افزود: 130 دستگاه آمبولانس، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد در ناوگان اورژانس 115 برای انجام ماموریت و اعزام بیماران در این پایگاه ها مستقر هستند که امیدواریم با راه اندازی اورژانس هوایی رضایت مردم از خدمات دهی اورژانس در نجات جان بیماران افزایش یابد.