395 نفر در آذربایجان‌غربی مبتلا به کرونا شدند

395 نفر در آذربایجان‌غربی مبتلا به کرونا شدند
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: تاکنون از یک هزار و 143 نفر نمونه‌گیری شده در استان، تست 395 نفر مثبت بوده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جواد آقازاده با اشاره به جدیدترین آمار شیوع کرونا در استان در روز دوم فروردین اظهار کرد: تاکنون از یک هزار و 143 نفر در استان نمونه‌گیری شده و تعداد 395 نفر به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین 200 نفر از بند این ویروس رهایی یافته و بهبود یافته‌اند و متاسفانه 27 نفر از هم استانی‌ها نیز نتوانستد آن را شکست دهند و فوت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ارومیه آلوده‌ترین شهر استان است افزود: تاکنون 144 نفر در این شهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بنابراین باید کمتر از خانه خارج شوند و در مکان‌های عمومی تجمع نکنند.

وی با اشاره به اینکه بوکان با 58 نفر دومین شهر آلوده استان است بیان کرد: شهرستان خوی نیز با 39 نفر در رده سوم قرار دارد و بنابراین مردم باید نسبت به رعایت بهداشت فردی اهتمام داشته باشند.

آقازاده اظهار کرد: شهرستان‌های چالدران و پلدشت با دو و شوط با یک نفر مبتلا به ویروس کرونا دارای کمترین آمار مبتلایان هستند.