استاندار آذربایجان غربی:

اولویت اول دولت تعلیم و تربیت است

اولویت اول دولت تعلیم و تربیت است
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت توجه به زیر ساخت های آموزش و پرورش گفت: زیر بنای توسعه کشور آموزش و پرورش بوده و اولویت اول دولت توجه به تعلیم و تربیت در کشور است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، شهریاری در آیین افتتاح آموزشگاه ابتدایی حضرت فاطمه زهرا(س) در شهرستان چالدران با قدردانی از تلاش خیرین مدرسه ساز در استان گفت: با مشارکت بخش خصوصی و خیرین مدرسه ساز 78 مدرسه با 341 کلاس درس در شهرهای مختلف استان و بویژه در مناطق محروم احداث می شود.

وی با اشاره به اقدامات دولت در مدرسه سازی در آذربایجان غربی ادامه داد: از سال 78 تا کنون 7 هزارو 135 کلاس درس با 455 میلیارد تومان اعتبار در استان آذربایجان غربی به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 24 هزار  کلاس درس در استان وجود دارد که از این تعداد 12 هزار کلاس درس نیاز به نوسازی و باز سازی دارند.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا دو سال آینده 500 میلیارد تومان اعتبار در بخش توسعه و نوسازی مدارس در استان آذربایجان غربی هزینه خواهد شد.

وی اظهار داشت: در شهرستان چالدران نیز 15 مدرسه با 35 کلاس درس  با 16 میلیارد تومان اعتبار در حال احداث است.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر توزیع متوازن اعتبارات استان اظهار داشت: اعتبارات استان بر اساس عدالت و توازن و در نظر گرفتن میزان محرومیت توزیع می شود.