ورود امواج ناپایدار بارشی از امروز به ارومیه

ورود امواج ناپایدار بارشی از امروز به ارومیه
بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و شرایط محلی، نشان دهنده ورود و فعالیت امواج ناپایدار جوی از امروز به ارومیه است.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: بررسی آخرین نقشه های پیش یابی و شرایط محلی، نشان دهنده ورود و فعالیت امواج ناپایدار جوی از امروز به استان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، یاسر اشتاد با اشاره به اطلاعیه شماره 2 صادر شده از سوی اداره کل هواشناسی استان افزود: این امواج روز جمعه به طور متناوب در برخی ساعات سبب بارش پراکنده باران و برف به همراه وزش باد، رعد وبرق (در نقاط مستعد استان) و مه گرفتگی خواهد شد.

وی بیان کرد: با ورود سامانه بارشی فعالی از اواخر وقت روز شنبه، بر شدت و گستره بارندگی ها در استان افزوده می شود و شدت فعالیت سامانه روز یکشنبه می باشد.

اشتاد گفت: سامانه بارشی فعال که در هفته جاری در استان بود صبح امروز از این منطقه خارج شده اما عصر روز گذشته این سامانه در جنوب استان موجب بارش باران و در نقاط مرتفع بارش برف شد.

وی با اشاره به میزان بارش ها در هفته جاری گفت: شهر سردشت با 35.4 میلیمتر، پیرانشهر 31.6، مهاباد 31، نقده 30، اشنویه 29.3، تکاب 25، میاندوآب 22، ارومیه 21 و بوکان با 20 میلیمتر بارندگی در روز سه شنبه شهرهای پر بارش آذربایجان غربی بودند و در شهرهای ماکو، پلدشت، قره ضیاالدین، چالدران و سلماس نیز بارندگی گزارش شده است.

 

منبع: ایرنا