دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور:

آموزش های کاربردی و تخصصی سلامت انتخابات را تضمین می کند

آموزش های کاربردی و تخصصی سلامت انتخابات را تضمین می کند
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: اعتقاد راسخ داریم که آموزش های کاربردی و تخصصی مجریان و دست اندرکاران انتخابات، می تواند سلامت انتخابات را تضمین نماید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سیداسماعیل موسوی در پایان دومین دوره آموزشی فرمانداران و بخشداران کشور گفت: فرمانداران و بخشداران به عنوان مدیران اجرایی وزارت کشور در برگزاری انتخابات نقش مهم و اساسی دارند؛ لذا تجهیز آنان به دانش و تجربیات انتخاباتی ضروری است. بدین منظور دوره های آموزشی متعدد و متنوعی پیش بینی شده تا در زمان های مقرر ارائه گردد.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور با تاکید بر این که وزارت کشور دارای مدیران متعهد و متخصص در صف و ستاد است، افزود: اعتقاد راسخ داریم که آموزش های کاربردی و تخصصی مجریان و دست اندرکاران انتخابات می تواند سلامت انتخابات را تضمین کند.

دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به دوره های دهگانه آموزش مجریان اعلام کرد: آموزش های این دوره با حضور اعضای ستاد انتخابات و فرمانداران استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و مدیران کل سیاسی و انتخابات و بخشداران استان های بوشهر، خراسان شمالی، گیلان و مرکزی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در مشهد مقدس برگزار شد.

موسوی در ادامه با تاکید بر این که موضوعات و سرفصل های آموزشی بر اساس نیاز مجریان انتخاب شده است, تاکید کرد: مسائل حقوقی، اجرایی، اطلاع رسانی، حفاظتی، مالی، پشتیبانی و انتخابات الکترونیک در این دوره ها تدریس می شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان، با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دولت به ویژه شهید رجایی و شهید باهنر اظهار داشت: دوره بعدی این آموزش ها، پس از هفته دولت و دهه اول ماه محرم، برگزار خواهد شد.