استاندار آذربایجان غربی:

حمایت از ایده های نو و فناور جزو سیاستهای اساسی در آذربایجان غربی است

حمایت از ایده های نو و فناور جزو سیاستهای اساسی در آذربایجان غربی است
استاندار آذربایجان غربی گفت: از همه ظرفیت های ممکن از جمله صندوق پژوهش و فناوری و صندوق حمایت از صنایع پیشرفته برای حمایت از ایده های مبتنی بر دانش حمایت می کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی یکی از سیاستهای اساسی استان را حمایت از ایده های نو و فناور برای شکوفایی اقتصادی دانست و گفت: از همه ظرفیت های ممکن از جمله صندوق پژوهش و فناوری و صندوق حمایت از صنایع پیشرفته برای حمایت از ایده های مبتنی بر دانش حمایت می کنیم.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در نشست امضای تفاهم نامه استانداری و صندوق حمایت از تحقیقات و صنایع پیشرفته با تبریک ایام الله دهه فجر و میلاد حضرت فاطمه(س) بر ارتباط تنگاتنگ دانشگاه و صنعت با همراهی سازمان صمت تاکید کرد و افزود: تجاری سازی صنایع نوپا از طریق تسهیلات و ضمانت نامه های لازم می تواند امید آفرینی را در قشر نخبه تقویت و از فرار ایده ها از کشور جلوگیری کند.

وی گفت: متاسفانه بروکراسی اداری در برخی مواقع موجب دلسردی استارت آپ ها و نخبگان عرصه دانش بنیان شده و لازم است بیش از پیش از این حوزه حمایت شود.

استاندار آذربایجان غربی با استقبال از افتتاح دفتر نمایندگی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در استان، این مجموعه را ظرفیتی مناسب برای کمک به خلق ثروت دانست‌.

شهریاری گفت: استان از سرمایه های متخصصی بهره می برد که با حمایت های مادی و معنوی می توانند سرمنشا تحولات درخشانی در اشتغال باشند.

رضا تقی پور مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته نیز در این مراسم سیاستها و ماموریت های این صندوق به عنوان یک حامی جدی از صنایع پیشرفته و دانش محور را تشریح ساخت.