فرماندار ارومیه:

توسعه روابط ارومیه و حکاری ترکیه امنیت مرزی را ارتقاء داده است

توسعه روابط ارومیه و حکاری ترکیه امنیت مرزی را ارتقاء داده است
فرماندار ارومیه در صدر هیاتی از امروز تا فردا ‏میهمان والی حکاری ترکیه است؛ بازدید از بازار حکاری و میراث فرهنگی این شهر از دیگر برنامه‌های فرماندار ارومیه در حکاری است.

فرماندار ارومیه گفت: توسعه روابط این شهرستان به عنوان مرکز آذربایجان غربی با استان «حکاری» ترکیه، امنیت امنیت مرزی ۲ کشور را افزایش داده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی‌زاده شامگاه چهارشنبه در دیدار با والی حکاری در ترکیه افزود: همکاری‌های مرزی ۲ کشور و امنیت مناطق مرزی آذربایجان غربی و حکاری در سال‌های گذشته افزایش یافته و امروز آرامش قابل توجهی در این مناطق حاکم است.

وی با ابراز خرسندی از دیدارش با والی حکاری ترکیه، اضافه کرد: این دیدارها باعث تحکیم دوستی‌ها و برقراری روزافزون امنیت می‌شود.

وی بیان‌کرد: اقدام‌های گسترده‌ای از سوی آذربایجان‌غربی و شهرستان ارومیه در راستای ارتقای سطح امنیتی مرز ایران و ترکیه در این منطقه انجام شده که نتایج بسیار خوبی در کنترل معضلات مرزی داشته است.

فرماندار ارومیه به توسعه استان‌های مرزی در سایه پیشرفت‌های روزافزون ۲ کشور اشاره کرد و گفت: همه ما باید در این راستا با تمام توان وارد عمل شویم و در این امر مهم سهیم باشیم.

ملامحمدی‌زاده افزود: ظرفیت‌های گردشگری زیادی در ارومیه وجود دارد که می‌توان گردشگران ترکیه‌ای را جهت بازدید از این جذابیت‌ها هدایت کرد.

والی حکاری ترکیه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور هیاتی از شهرستان ارومیه در آن استان، گفت: مرزهای طولانی ۲ کشور ایران و ترکیه در این منطقه بسیار باثبات بوده واین امر با تلاش ۲ طرف حاصل شده است.

ادریس آک‌بیک افزود: ارتقای روابط بین ۲ کشور همسایه بسیار مهم است که در این راستا استان‌های مرزی بیشترین سهم را دارند.