استاندار آذربایجان غربی:

توسعه صنایع بسته‌بندی و سورتینگ آذربایجان غربی پیگیری شود

توسعه صنایع بسته‌بندی و سورتینگ آذربایجان غربی پیگیری شود
استاندار آذربایجان‌غربی خواستار نقش‌آفرینی رسانه‌ها در انعکاس اخبار مثبت از سطح استان به‌ویژه بحث سیب شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان‌غربی خواستار نقش‌آفرینی رسانه‌ها در انعکاس اخبار مثبت از سطح استان به‌ویژه بحث سیب شد و گفت: موضوع تلنبار سیب در کنار جاده‌ها و انعکاس اخبار و تصاویر مربوط به آن در حالی صورت می‌گیرد که سرنوشت بیش‌از یک میلیون و 200 هزار تن سیب تعیین تکلیف شده است ازاین‌رو رو انتظار می‌رود مطالب و اخبار امیدبخش نیز به مردم منعکس شوند.

محمدصادق معتمدیان ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات سیب استان، با اشاره به ایجاد کمیته ساماندهی سیب در استان، اظهار داشت: با توجه به نقش مهم این محصول در کسب درآمد برای باغداران استان، بایستی کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در راستای هم‌اندیشی در ارتباط با سیب تولید شده در استان ایجاد شود.

وی توسعه صادرات سیب را یکی از سیاست‌های مهم دولت در استان دانست و خاطر نشان کرد: بایستی مشکلات احصا شده و پیشنهادات توسط کارشناسان با توجه به شرایط استان ارائه و به نتیجه برسد و همچنین توسعه صنایع بسته‌بندی و سورتینگ به‌عنوان یکی از ظرفیت‌های استان مدنظر قرار گیرد.

وی بر استفاده از توان و طرفیت سرمایه‌گذاران استانی، نهادهای انقلابی و هلدینگ‌های خصوصی تأکید کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا آذربایجان‌غربی به‌عنوان قطب نخست صنایع تبدیلی سیب در کشور و منطقه نقش‌آفرینی کند ازاین‌رو انتظار می‌رود تمامی دستگاه‌ها برای رفع مشکلات باغ‌داران بسیج شوند.

استاندار آذربایجان‌غربی افزایش اختیارات استانداری برای انجام صادرات از طریق گمرکات را عنوان کرد و گفت: دست‌اندازهایی که توسط برخی از بخشنامه‌ها و مصوبات بر سر راه قرار دارد بایستی مرتفع شوند.

معتمدیان با تأکید بر خدمات‌دهی بانک‌ها در داخل استان به‌ویژه در بخش کشاورزی، بیان داشت: بانک‌ها مصارف و منابع خود را تهیه و اعلام کنند چرا که مصارف بایستی در داخل استان و بر اساس اولویت‌بندی صوت گیرد.

وی تأکید کرد: با توجه به زیرساخت‌های استانی، آذربایجان‌غربی به‌عنوان هاب اقتصادی منطقه معرفی شود و این موضوع به نوبه خود می‌تواند سبب توسعه صادرات و ارز آوری برای کشور شود.

وی تصریح کرد: خرید تضمینی سیب از دهم آبان‌ماه انجام گرفته و بر اساس گزارش‌ها تمامی سیب‌ها از باغ‌داران خریداری شده است و سیب‌هایی تلنبار شده در کنار جاده‌ها مربوط به واسطه‌ها و دلالان می‌باشد که به دنبال افزایش قیمت و سود خود هستند.

معتمدیان خواستار نقش‌آفرینی رسانه‌ها در انعکاس اخبار مثبت از سطح استان به‌ویژه بحث سیب شد و عنوان کرد: موضوع تلنبار سیب در کنار جاده‌ها و انعکاس اخبار و تصاویر مربوط به آن در حالی صورت می‌گیرد که سرنوشت بیش‌از یک میلیون و 200 هزار تن سیب تعیین تکلیف شده است ازاین‌رو رو انتظار می‌رود مطالب و اخبار امیدبخش نیز به مردم منعکس شوند.

وی یادآور شد: 92 درصد از سیب استان برای مصارف و صادرات است و تنها 8 درصد تحت عنوان سیب صنعتی یا زیردرختی هستند.