استقبال ارومیه‌ای‌ها از سفر ریلی به مشهد مقدس

استقبال ارومیه‌ای‌ها از سفر ریلی به مشهد مقدس
مدیرکل راه‌آهن آذربایجان با اشاره به کاهش زمان سفر در آذربایجان‌غربی گفت: با پیگیری‌های استاندار آذربایجان‌غربی زمان سیر از ارومیه به ایستگاه مراغه کاهش می یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل راه‌آهن آذربایجان با ابراز خرسندی از اینکه استقبال از قطار مستقیم ارومیه - مشهد مقدس بسیار مطلوب بوده است گفت: این قطار ۴۴۰ نفر ظرفیت پذیرش دارد، اما در  چند رامی که حرکت کرده با میانگین ۳۲۷ نفر و حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد مسافر بوده است.

شاهپور ارصلانی با اشاره به برقراری قطار مستقیم ارومیه - مشهد مقدس به صورت آزمایشی اظهار کرد: این قطار تا ایام شلوغی عید نوروز، به صورت 6 روز یک بار برقرار شده و آخرین حرکت آن یکشنبه این هفته بوده است.

وی تصریح کرد: برای زمان رسیدن قطار به ارومیه نیز اداره کل آذربایجان خواستار اصلاح ساعت شده است چون قطار ساعت یک شب از مشهد به ارومیه رسیده و ساعت 12 و 30 دقیقه ظهر نیز از ارومیه خارج می‌شود بنابراین از اول بهمن امسال تغییر ساعت انجام خواهد شد.

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان با اشاره به کاهش زمان سفر در آذربایجان‌غربی گفت: با پیگیری‌های استاندار آذربایجان‌غربی نیز زمان سیر از ارومیه به ایستگاه مراغه کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه فعلا هیچ گونه افزایش قیمتی در بلیط قطار وجود نخواهد؛ داشت افزود: فعلا به جهت حمایت از قشر مصرف‌کننده با همان قیمت مصوب، جا به جایی مسافر انجام می‌شود.

وی با ابراز خرسندی از اینکه استقبال از قطار مستقیم ارومیه - مشهد مقدس بسیار مطلوب بوده است افزود: این قطار 440 نفر ظرفیت پذیرش دارد؛ اما در  چند رامی که حرکت کرده با میانگین 327 نفر و حدود 70 تا 75 درصد مسافر بوده و این تعداد مسافر، صرفا آماری است که در ارومیه سوار شده و این قطار در میاندوآب، مهاباد و نقده نیز سهمیه دارد.

مدیرکل راه‌آهن آذربایجان گفت: طول سیر این قطار تقریبا 25 ساعت است و با توجه به اینکه هم اکنون ساعات حرکت متغییر شده طوری برنامه‌ریزی می‌شود که زمان رسیدن مسافر از مشهد مقدس به ارومیه بین هشت و 10 صبح باشد.

 

منبع: تسنیم