اجرای طرح پایلوت جلوگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد در ارومیه

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان از اجرای طرح پایلوت جلوگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد در ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در جلسه کارگروه پیشگیری از گسترش بافت‌های ناکارآمد در ارومیه گفت: برای پیشگیری از گسترش آسیب‌های اجتماعی، طرح پیشگیری از ایجاد بافت‌های ناکارآمد و توانمند سازی روستاییان و کاهش مهاجرت آنان به صورت پایلوت در دهستان نازلوی شمالی شهرستان ارومیه در دست اجراست.

مرتضی حاتمی افزود: این طرح پس از اجرا، اعتبارسنجی و در سایر نقاط استان اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: ادارات و ارگان‌های مجری این طرح برای همکاری اقدامات عملی از جمله احداث سه واحد گلخانه، تقویت بوم‌گردی و ایجاد امکانات رفاهی در روستاهای این دهستان انجام دهند.

حاتمی بیان کرد: کنترل و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها با ایجاد طرح‌های اشتغال‌زا و تشویقی از اهداف اجرای این طرح است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: رسیدن به اهداف تعیین‌شده در ماده ۸۰ برنامه ششم توسعه، یعنی کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی به میزان ۲۵ درصد تا پایان برنامه ششم توسعه از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

حاتمی بیان کرد: با اجرای این طرح به میزان قابل ملاحظه‌ای از مهاجرت روستاییان به شهرها و گسترش حاشیه‌نشینی و همچنین آمار اعتیاد، طلاق، کودکان کار و مفاسد اخلاقی کاهش می‌یابد.

وی تاکید کرد: این طرح مستمر بوده و در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.