باوجود محدودیت های مالی، دولت نگاه ویژه ای به توسعه آموزشی دارد

استاندار آذربایجان غربی گفت: با وجودی که درآمدهای نفتی و مالیاتی کاهش داشته اما دولت نسبت به بهبود معیشت فرهنگیان و نیز توسعه سرانه آموزشی توجه ویژه ای دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نگاه ویژه دولت به توسعه آموزشی از طریق افزایش اعتبارات گفت: با وجودی که درآمدهای نفتی و مالیاتی کاهش داشته اما دولت نسبت به بهبود معیشت فرهنگیان و نیز توسعه سرانه آموزشی توجه ویژه ای دارد.

محمدمهدی شهریاری امروز شنبه در مراسم تجلیل از معلمان منتخب استانی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و تبریک روز معلم گفت: شان و جایگاه معلمان استانی فراتر از برگزاری یک مراسم ساده است و از این بابت عذرخواهی می کنیم. امیدواریم با مساعد شدن شرایط بتوانیم در مراسمی باشکوه قدردان تلاشهای معلمین باشیم.

وی با بیان اینکه شان و جایگاه والای معلم همراز شغل انبیاست افزود: وظیفه خطیر مسئولیت شناسی، امانت داری و آموزش موجب شده تا شغل شریف معلمی به عنوان رکنی اساسی در انسان سازی مطرح گردد.

شهریاری با اشاره به پیشرفتهای علمی کشور و جایگاه شایسته ایران در تولید علم و دستاوردهای دانش بنیان، این دستاوردها را مرهون تلاشهای معلمان دانست و افزود: معلمان علاوه بر آموزش های مناسب،زیرساخت های علمی لازم را برای پیشرفت فراهم می سازند.

استاندار آذربایجان غربی افزود: امروز که جهان درگیر بیماری کروناست و آموزش های حضوری تعطیل شده است، آموزش مجازی به همت معلمان بخوبی توانسته تاحدود زیادی خلا آموزشی را جبران سازد.

شهریاری با قدردانی از اهتمام معلمان در دوران کرونا گفت: معیشت معلمان همواره به عنوان دغدغه ای جدی مطرح بوده و دولت نیز در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نورزیده است.

وی به نگاه فرهنگی استان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت مقوله تعلیم و تربیت و نقش آن در توسعه، برای جبران عقب ماندگی های آموزشی همواره اعتبارات آموزش و پرورش در ردیف نخست بوده است.

شهریاری ادامه داد: توسعه استان از مسیر ارتقای علمی در همه ارکان می گذرد و معلمان در این راه وظیفه ای سنگین بر عهده دارند.

وی افزود: علاوه بر اهتمام ویژه برای پوشش دانش آموزان بازمانده از تحصیل، از مجموع نیاز استان به ۱۲ هزار کلاس درس نیز یک پنجم آنان در دست احداث است.

مقام عالی استان تصریح کرد: در هر جایگاهی که هستیم قدردان زحمات معلمان هستیم و به طور قطع با وحدت و همدلی می توانیم بسترهای ارتقای شغلی معلمان را بیش از پیش فراهم سازیم.