دورکاری 30 تا 50 درصدی کارکنان با تصمیم روسای ادارات آذربایجان‌غربی ممکن است

استاندار آذربایجان غربی گفت: روسای ادارات و دستگاه های اجرایی می توانند در این هفته از 30 تا 50 درصد کارکنان بصورت دورکاری بکارگیری نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اجرای محدودیت های کرونایی به دلیل افزایش شیوع بیماری در استان گفت: روسای ادارات و دستگاه های اجرایی نیز با اولویت کارکنان دارای بیماری های زمینه ای و بانوان می توانند در این هفته از ۳۰ تا ۵۰ درصد کارکنان بصورت دورکاری بکارگیری نمایند.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در هفتاد و یکمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا که بصورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد با اشاره به اینکه آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در استان سیر صعودی به خود گرفته است افزود: برای کنترل بیماری محدودیت های کرونایی به مدت یک هفته در استان اجرا می شود.

وی با انتقاد از روند نظارت ها بر نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی تصریح کرد: عملکرد ضعیف فرمانداران و دستگاه های اجرایی به گونه ای است که انگار کرونا به پایان رسیده است. وضعیت فعلی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

شهریاری ادامه داد: برای کاستن از تلفات کرونا و پایان محدودیت ها به همکاری مردم و اهتمام جدی متولیان امر نیاز داریم.

استاندار آذربایجان غربی گفت: میزان استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی و مراکز خرید به زیر ۱۰ درصد کاهش یافته است.

شهریاری افزود: کسانی که دستور العمل های بهداشتی را در ادارات و جامعه رعایت نمی کنند به اقتصاد، فرهنگ و آموزش لطمه می زنند.

وی بر تقویت نظارت ها از سوی فرمانداران و دستگاه های اجرایی برای کنترل بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: احساس مسئولیت اجتماعی کلید غلبه بر کروناست.

وضعیت شیوع کووید ۱۹ در ارومیه بحرانی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: وضعیت شیوع کووید ۱۹ در ارومیه بحرانی است و بیماران بدحال تر از قبل به بیمارستان ها مراجعه می کنند.

دکتر جواد آقازاده درباره برگزاری مراسم اربعین در استان افزود: امسال مراسم اربعین در آذربایجان غربی در هیچ شهری (چه در فضای بسته و چه در فضای باز) برگزار نمی شود. 

وی درباره وضعیت بیمارستان های ارومیه بیان کرد: بیمارستان طالقانی به صورت کامل تکمیل شده است. همچنین بخش های اختصاص یافته به کووید ۱۹ در بیمارستان امام خمینی نیز تکمیل شده است.

دکتر حسنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز درباره تجهیز بیمارستان های ارومیه گفت: با توجه به شرایط وخیم بیماری کرونا در ارومیه در روزهای آینده می بایست ۱۵ تا ۲۰ تخت ویژه بستری به بیمارستان ها افزود.

وی درباره همکاری بیمارستان های دولتی غیر دانشگاهی و خصوصی افزود: در شرایط بحرانی مبارزه با کرونا، بعضی از بیمارستان های خصوصی حاضر به همکاری و پذیرش بیماران کرونایی شدند اما سایر بیمارستان ها همکاری نکردند.