آغاز احداث بزرگترین واحد ذخیره سازی و بسته بندی محصولات کشاورزی در ارومیه

در مراسمی با حضور استاندار آذربایجان غربی و فرماندار ارومیه عملیات احداث بزرگترین واحد ذخیره سازی و بسته بندی محصولات کشاورزی با سرمایه گذاری خارجی در ارومیه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی در این مراسم با اشاره به اینکه نبود واحد بسته بندی با قابلیت های جهانی یکی از خلاهای چرخه تولید محصولات کشاورزی در استان بود گفت: با نگاه ویژه دولت و سیاستگذاری استان برای رفع مشکل سورتینگ و بسته بندی از ظرفیت سرمایه گذار خارجی برای این مهم استفاده شد.

وی گفت: در دو سال اخیر چند واحد بسته بندی دیگر نیز در استان افتتاح شده است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این واحد ظرفیت ذخیره سازی و نگهداری 43 هزار تن موادغذایی در سال را دارد افزود: این واحد مجهز به سردخانه 11هزار تنی است که 6 هزار و 600 تن آن اتمسفری است.

شهریاری اشتغال زایی 300 نفری،سهولت در دسترسی به مراکز تخصصی تجارت محصولات کشاورزی و حذف واسطه ها ، ایجاد ارزش افزوده، کاهش ضایعات محصولات ، ساماندهی مکانیزه و کاهش بهای تمام شده را از مهمترین نتایج این طرح برشمرد.

وی توجه به سرمایه گذاری خارجی را از اقدامات شاخص مدیریت استان در سه سال اخیر برشمرد و گفت: با وجود مشکلات تحریمی ولی اتفاقات خوبی در جذب سرمایه گذاری خارجی در استان رقم زده شده است.

استاندار آذربایجان غربی سرمایه گذاری 8 میلیون و 400 هزار یورویی این واحد را فرصتی مناسب برای افزایش بهره وری کشاورزی استان دانست.