هواشناسی آذربایجان غربی نسبت به بارش باران و وزش باد هشدار داد

نقشه‌های پیش‌یابی از بارش باران، رعدو برق و وزش باد به ویژه در نوار غربی استان همراه با کاهش دما حکایت دارد که شهروندان باید موارد ایمنی را در این خصوص رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: نقشه‌های پیش‌یابی از بارش باران، رعدو برق و وزش باد به ویژه در نوار غربی استان همراه با کاهش دما حکایت دارد که شهروندان باید موارد ایمنی را در این خصوص رعایت کنند.

مهدی صابری افزود: روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه بارش های پراکنده در آذربایجان‌غربی مورد انتظار است و احتمال آبگرفتگی معابر و عمومی و کاهش دید نیز وجود دارد.

وی با اشاره به کاهش ۲ تا چهار درجه ای دما در روزهای آتی بیان کرد: بارندگی ها از روز پنجشنبه تقویت شده و در شمال استان با وزش باد عصرگاهی توام خواهد بود.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: در این مدت دمای مرکز استان، ارومیه بین پنج و ۲۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود.

وی بیان کرد: در این مدت پلدشت، با ۲۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم ترین و تکاب با صفر درجه، خنک ترین شهر استان گزارش شد.

 

منبع: ایرنا