اتخاذ تمهیدات مقابله با کرونا در جایگاه های فرآورده های نفتی و CNG ارومیه

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت: تمهیدات بهداشتی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در 130 باب جایگاه عرضه فرآورده های نفتی و CNG اتخاذ شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، احمد مجرد با اشاره به اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا در محوطه داخلی و بیرونی جایگاه‌ها، بیان کرد: ضدعفونی و گندزدایی تجهیزات از قبیل نازل‌ها، دستگاه‌های کارت خوان و شست وشوی محیط عمومی جایگاه ها به صورت روزانه و در چند نوبت در دستور کار جایگاهها قرار دارد.

مدیر منطقه ارومیه با تأکید بر اینکه حفظ سلامت عمومی رانندگان و کارکنان جایگاهها حائز اهمیت است، افزود: کلیه کارکنان جایگاه ها به دلیل ماهیت خدمات شبانه‌روزی ملزم به استفاده از دستکش و ماسک هستند.

مجرد از مشتریان جایگاهها خواست جهت پیشگیری از انتشار ویروس و آلاینده بودن نازل ها؛ اجازه دهند فرآیند سوخت گیری صرفاً توسط اپراتورها انجام شود و در صورت اصرار بر سوختگیری توسط خود راننده، از دستکش استفاده کنند.

وی گفت: از جایگاهها خواسته شده بمنظور تامین الزامات بهداشتی مشتریان به تعداد کافی دستکش یکبار مصرف و دستمال کاغذی جهت سوختگیری در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهند.

این مقام مسئول نسبت به رعایت مواردی چون بهداشت فردی، شست و شوی مکرر دست ها، پرهیز از برقراری تماس های مکرر و نزدیک افراد با یکدیگر و حضور در تجمعات و پرهیز از سفرهای غیر ضروری تاکید کرد 

وی در خصوص رعایت بهداشت رستوران انبارهای نفت و آبدارخانه ها نیز افزود: افراد مربوط به این حوزه می بایست از وسایل حفاظت فردی مانند ماسک و دستکش و نیز ارائه و استفاده از قاشق و چنگال یکبار مصرف دقت لازم را داشته باشند.

مجرد گفت: همکاران نفتی می توانند از طریق وب سایت سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با همکاران ما در ارتباط باشند و آخرین اخبار و اطلاعات در مورد پیشگیری از کرونا را دریافت کنند.

 

منبع: ایسنا