آغاز جشنواره جام خوشه‌چین با حضور 350 نفر در ارومیه

جشنواره جام خوشه‌چین منطقه 3 کشور از امروز با حضور 350 نفر از 6 استان کشور در ارومیه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، دبیر هیات ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی آذربایجان‌غربی گفت: جشنواره جام «خوشه‌چین» منطقه ۳ کشور از امروز /پنج‌شنبه/ با حضور ۳۵۰ نفر از ۶ استان کشور در ارومیه آغاز شد.

ابراهیم بهجت افزود: مسابقات ورزشی این جشنواره با حضور تیم‌هایی از استان‌های آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، آذربایجان غربی و گیلان در ۶ رشته ورزشی تا پس فردا /شنبه/ در پنج سالن ورزشی شهر ارومیه پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: جام «خوشه‌چین» در ۲ بخش دختران و پسران کمتر از ۱۸ سال در رشته‌های چوب‌کشی، طناب‌کشی، فوتسال پنج‌نفره، والیبال سه‌نفره، هفت‌سنگ مهارتی و دو و میدانی در پنج سالن ۶ هزار نفری غدیر، شهید رجایی، شهید عطایی و شهید باکری خانه جوان و سالن دو و میدانی ارومیه برگزار می‌شود.

دبیر هیات ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی آذربایجان‌غربی گفت: مسابقات از صبح امروز پنج‌شنبه در رشته های فوتسال و والیبال آغاز شده است و مراسم افتتاحیه نیز  از ساعت ۱۶ امروز با حضور «عبدالحمید احمدی» معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان، تیم‌های شرکت کننده و عموم مردم با برگزاری برنامه‌های شاد و مفرح و موسیقی و آیین‌های سنتی در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه برپا خواهد شد.

«بهجت» افزود: این جشنواره با هدف توسعه ورزش همگانی و ثبت توانمندی‌های ورزشی در جوامع روستایی و عشایری برگزار می‌شود و نفرات و تیم‌های برتر مناطق پنج‌گانه به المپیاد جام «خوشه‌چین» کشور راه می‌یابند.

پیشتر بر اساس برنامه‌ریزی‌های قبلی این جشنواره قرار بود از روز ۲۹ مردادماه در ارومیه آغاز شود که به دلیل آماده نبودن تیم‌های کردستان و گیلان لغو و به آبان ماه جاری موکول شد.

 

منبع: ایرنا