برنامه های آموزشی مجریان انتخابات با جدیت در حال انجام است

برنامه های آموزش مجریان انتخابات با جدیت در حال انجام است و ان شاءالله مرحله اول آن که به فرمانداران و بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استانها اختصاص دارد در آخر آبانماه به پایان می رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سید اسماعیل موسوی مدیرکل انتخابات وزارت کشور در همایش سراسری مدیران کل سیاسی و انتخابات سراسر کشور گفت : برنامه های آموزش مجریان انتخابات با جدیت در حال انجام است و ان شاءالله مرحله اول آن که به فرمانداران و بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استانها اختصاص دارد در آخر آبانماه به پایان می رسد. پس از آن و بعد از ثبت نام داوطلبان، دوره آموزشی تربیت مربیان با شرکت نمایندگان فرمانداریهای سراسر کشور اجرا خواهد شد.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در همایش مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری های سراسر کشور اظهار داشت: آیین نامه انتخابات مجلس شورای اسلامی بازنگری و مطابق قانون انتخابات مصوب سال ۹۵ اصلاح گردیده و برای تصویب به هیات محترم دولت تقدیم شده است.

وی افزود: برنامه های آموزش مجریان انتخابات با جدیت در حال انجام است و ان شاءالله مرحله اول آن که به فرمانداران و بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استانها اختصاص دارد در آخر آبانماه به پایان می رسد. پس از آن و بعد از ثبت نام داوطلبان، دوره آموزشی تربیت مربیان با شرکت نمایندگان فرمانداری های سراسر کشور اجرا خواهد شد.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور هم چنین گفت: اعضای هیاتهای اجرایی حوزه های اصلی و فرعی، نمایندگان فرماندار و اعضای شعب گروههای دیگری هستند که تحت آموزش قرار خواهند گرفت تا با آموختن دقیق قوانین و مقررات و با بهره گیری از تجارب گذشته، انتخاباتی باشکوه و در کمال صحت و سلامت برگزار کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور اعلام کرد: برای کلیه کسانی که در آموزش ها شرکت کنند و در ارزیابی پایان دوره موفق باشند, گواهی معتبر آموزشی صادر خواهیم کرد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین افزود : برای ساخت دستگاههای احراز هویت الکترونیکی منابع مالی تامین شده و بنا داریم در انتخابات اسفندماه، در همه شعب اخذ رای از دستگاههای خاص منظوره احراز هویت استفاده کنیم. در این خصوص جلسات مستمر کارشناسی و مدیریتی بین وزارت کشور و شورای نگهبان در حال انجام است.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور هم چنین گفت: با تشکیل گروه های استانی در ستاد انتخابات کشور، کارشناسان مجرب انتخابات ، پاسخگوی ستاد انتخابات استانها و فرمانداریها و بخشداریها هستند. در همین راستا تمام سئوالات و ابهامات انتخابات مربوط به ادوار گذشته را جمع بندی کرده ایم و ان شاءالله مطابق قانون پاسخ آن تهیه و در اختیار استانها قرار خواهد گرفت .

موسوی در پایان با اشاره به نقش محوری دبیران ستاد انتخابات استانها در برگزاری انتخابات اظهار داشت: فرایند تهیه و تامین همه اقلام انتخاباتی که مورد نیاز است را احصاء و در حال تامین هستیم به گونه ای که مجریان انتخابات دغدغه ای برای تامین آن نداشته باشند.