با همراهی مردم و اقدام مسئولانه دستگاهها از شرایط قرمز عبور خواهیم کرد

جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان ظهر امروز با حضور فرماندار ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، فرماندار ارومیه در این جلسه با اشاره به افزایش آمار ابتلا به کووید-۱۹ در شهرستان گفت: با همکاری مسئولان و همراهی مردم، باید روند افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را کاهش دهیم.

رسول مقابلی با تاکید بر همکاری دستگاههای متولی مقابله با کرونا، تصریح کرد: نظارت مستمر بر اعمال محدودیتها در گروههای شغلی دو، سه و چهار جهت کاهش روند شیوع بیماری کرونا ضروری است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت همراهی مردم و نهادهای مختلف با ستاد کرونا، یادآور شد: نمازهای جماعت، مساجد، مراسمات آیینی و مذهبی تا اطلاع ثانوی و بهبود وضعیت شهرستان، طبق شیوه نامه طرح جامع مدیریت هوشمند برگزار نشود.

فرماندار ارومیه افزایش تعداد مراکز توزیع اقلام ضروری در سطح شهر جهت جلوگیری از ازدحام و شیوع بیماری کرونا را نیز ضروری دانسته و افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت، اقدام لازم برای جلوگیری از فعالیت گروههای شغلی دو، سه و چهار را انجام داده و با تشکیل اکیپ های بازرسی، نسبت به کنترل صنوف و برخورد قانونی با واحدهای صنفی متخلف اقدام نمایند.

مقابلی در ادامه با تاکید بر ساماندهی و کنترل سد معبر و دستفروشی در سطح شهر، خاطرنشان کرد: شهرداری ارومیه و نیروی انتظامی از ایجاد هرگونه تجمع در باغ رضوان، میادین دواب، مراکز پرتردد و بازار کهنه فروشان و بازارهای روز جلوگیری کنند.

وی همچنین با اشاره به تعطیلات نوروزی و افزایش میزان تردد بین شهری، بر اجرای کامل پروتکل ها در پایانه های مسافربری تاکید کرده و گفت: دستگاههای متولی نظارت بر پایانه های مسافربری، فرودگاهها و همچنین پایانه مرزی سرو بخصوص در کنترل مسافرین خارجی را افزایش دهند.

فرماندار ارومیه با تاکید بر جلوگیری از برگزاری هرگونه مراسم، جشن، همایش، جلسات و ماموریت های غیرضروری در ادارات، افزود: جلسات اداری، ماموریتها و دورکاری دقیقاً مطابق با بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور در وضعیت قرمز تنظیم و انجام شود.

مقابلی در پایان با اشاره به ممنوعیت فعالیت کلیه مراکز آموزشی، دانشگاهها، آموزشگاهها و حوزه های علمیه (خواهران و برادران)، ادامه داد: پارکها، بوستانها و همچنین صنوف فعال در این محل ها نیز تعطیل خواهند بود.