عاشورا فرصتی برای احیای ارزش‌های اسلامی است

امام جمعه ارومیه گفت: امام حسین (ع) با خون خود اسلام را زنده نگه داشت و عاشورا فرصتی برای احیای ارزشهای اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام سید مهدی قریشی بعد از ظهر امروز در مراسم عزاداری عاشورای حسینی در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) ارومیه اظهار کرد: امام حسین (ع) و یاران باوفایش با شهادت خود درس عزت و افتخار به مسلمانان دادند و تا همیشه تاریخ در سراسر عالم هستی ماندگار شدند.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) در روز عاشورا با شهادت خود یاد داد هر کس با خدا معامله کند، عزیز شده و بالعکس اگر با خدا معامله نکند ذلیل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: امام حسین (ع) چون در راه خدا گام برداشت، خداوند متعال ایشان را عزیز کرد و الگو و سرمشق در عالم هستی شد.

وی اظهار کرد: حضرت سیدالشهدا (ع) در روز عاشورا فرمود من شهادت با عزت را بر زندگی با ذلت ترجیح دادم و ما اهل بیت پیامبر (ص) ذلت را نمی‌پذیریم و تا زمانی که راه شهادت وجود دارد به جای شهادت، به زیر سلطه افراد پست نمی‌رویم.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: امام حسین (ع) و اصحاب باوفایش در روز عاشورا مصمم بودند که در راه خدا شهید شوند و حتی امام (ع) در شب عاشورا اصحاب خود را در خیمه جمع کرد و فرمود، هر کدام از شما می‌توانید از تاریکی شب استفاده کرده و کربلا را ترک کنید، اما هیچ‌کدام حاضر نشدند خیمه حضرت ابا عبدالله (ع) را ترک کنند.