زنگ خطر پیک دوم کرونا در آذربایجان‌غربی به صدا درآمد

طی حدود یک هفته گذشته، مبتلایان به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی افزایش قابل توجهی داشته و زنگ خطر پیک دوم کرونا در استان به صدا درآمده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: طی حدود یک هفته گذشته، مبتلایان به بیماری کرونا در استان افزایش قابل توجهی داشته و زنگ خطر پیک دوم کرونا در استان به صدا درآمده است.

جواد آقازاده افزود: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان، تحلیل متخصصان از افزایش شیوع بیماری در استان حکایت دارد و در صورت بی توجهی مردم به رعایت موارد بهداشتی، امکان شیوع دوباره وجود خواهد داشت.

وی اضافه کرد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با تصمیم ستاد کرونا و همچنین عملکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی توانسته ایم شیوع را کنترل و آمادگی خود را برای شرایط بحرانی حفظ کنیم.

وی بیان کرد: در خرداد امسال تعداد آزمایش‌های مربوط به کرونا در آذربایجان غربی افزایش یافته تا زمینه جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری فراهم شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی ماه جاری روزانه به طور متوسط ۴۷۱ تست در استان انجام می شود و در برخی روزها این رقم از ۵۰۰ تست نیز فراتر رفته است.