مدیران آذربایجان غربی موظف به نشست با جوانان هستند

استاندار آذربایجان غربی گفت: فرمانداران موظف هستند با برگزاری ستادهای ساماندهی جوانان نسبت به اجرای طرح های کاربردی برای تسهیل در امور جوانان اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه مدیران باید با جوانان نشست های هم افزایی و تشریک مساعی برگزار کنند، از فعال نبودن برخی ستادهای شهرستانی ساماندهی جوانان انتقاد کرد و گفت: فرمانداران موظف هستند با برگزاری ستادهای ساماندهی جوانان نسبت به اجرای طرح های کاربردی برای تسهیل در امور جوانان اقدام نمایند.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در نشستی سه ساعته با مجمع سازمانهای مردم نهاد جوانان و برخی سمن های فعال با تبریک ولادت حضرت ولی عصر (عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان، با ارائه گزارشی از اقدامات شاخص صورت گرفته در سال گذشته تصریح کرد: سال گذشته با وجود سختی های فراوان بویژه بواسطه تحریم های دشمن، اقدامات خوبی در بحث شتاب بخشی به روند توسعه استان انجام گرفت.

وی افزود: دولت تدبیر و امید با وجود کاهش شدید درآمدهای نفتی اما با افتتاح پروژه های متعدد و فاخر و نیز تامین کالاهای اساسی اهتمام ویژه ای در خنثی سازی توطئه های دشمن داشت.

استاندار آذربایجان غربی شیوع کرونا را دیگر عامل عدم تحقق برخی اهداف دولت دانست و افزود: در مقابله با کرونا سازمانهای مردم نهاد بویژه سمن های جوانان نقش قابل تقدیری داشتند.

شهریاری نقش سمن های جوانان در افزایش مشارکت در انتخابات و رضایتمندی عمومی را برجسته دانست و گفت: دشمن با همه قوا درصدد پمپاژ یاس و ناامیدی در جامعه است و همه باید نسبت به امیدآفرینی مشارکت جدی داشته باشند.

وی مشارکت جمعی در تحقق شعار سال را از دیگر موضوعاتی دانست که جوانان می توانند در این مسیر کمک حال مدیران و دستگاه های اجرایی باشند.

در این جلسه با دستور استاندار آذربایجان غربی مبلغ ۳۰ میلیارد ریال برای آغاز عملیات اجرایی خانه جوانان تخصیص یافت.

برگزاری جشنواره جوان توانمند، شناسه حقوقی سازمانهای مردم نهاد، ضرورت بازنگری در مصوبات ستاد ساماندهی جوانان، بیمه سازمانهای مردم نهاد، وام ازدواج و تعاونی های جوانان از جمله موضوعاتی بودند که در این جلسه مطرح و نسبت به بررسی آنها از سوی استاندار دستورات لازم به مدیران مربوطه صادر شد.