معرفی برترین‌های رسانه‌ای ارومیه در همایش رسانه‌نگاران انقلاب

همایش رسانه‌نگاران انقلاب با معرفی برترین‌های رسانه‌ای ارومیه به کار خود پایان داد.

همایش رسانه‌نگاران انقلاب با معرفی برترین‌های رسانه‌ای ارومیه به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی و خانه مطبوعات این استان همایش رسانه‌نگاران انقلاب اسلامی در ارومیه برگزار شد.

در این همایش که با حضور اهل قلم و اهالی رسانه در محل سالن همایش‌های خانه مطبوعات آذربایجان غربی برگزار شد ابتدا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با گرامیداشت 40 سالگی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی در چهل سالگی خود در اوج شکوه و عظمت قرار دارد و همچنان مسیر تعالی خود را ادامه می‌دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر خدایاری تصریح کرد: آنچه رهبر کبیر انقلاب به دنبال آن بودند توسط رسانه‌ها به نتیجه رسیده و از این منظر جا دارد به پاس تلاش‌هایی که اصحاب رسانه انجام داده و در این راه انقلاب را یاری کردند تقدیر شود.

در این مراسم رئیس خانه مطبوعات آذربایجان‌غربی نیز با تجلیل از مشارکت اهالی رسانه در رویدادهای مربوط به مستندسازی وقایع انقلاب اسلامی اظهار داشت: رسانه‌ها و مطبوعات ثبت و ضبط کننده هویت تاریخی و فرهنگی جوامع به شمار می‌روند.

یوسف پیربوداقی تصریح کرد: نسل‌های آتی برای شناخت دوره های مختلف به رسانه‌های آن زمان مراجعه کرده و از همین منظر به بررسی دوران‌های مختلف خواهند پرداخت.

وی گفت: باید تلاش کرد تا همیشه رسانه‌ها بتوانند مطالب غنی و پرباری را برای آیندگان ثبت و ضبط کرده و انتقال دهند.

در این همایش که با حضور مقامات کشوری و لشکری در سالن اجتماعات خانه مطبوعات برگزار گردید، هیئت داوران، نفرات برتر بخشهای پنج گانه را به شرح زیر اعلام نمود:

  • بخش گزارش: نفر اول عبدالسلام معروفی از پایگاه خبری آوای مرز، نفر دوم طاهره زینالی از خبرگزاری رسا
  • بخش سرمقاله و یادداشت: نفر اول انتخاب نشد، نفر دوم  اسکندر خنجری از پایگاه خبری آوای مرز
  • بخش عکس خبری: نفر اول مجتبی اسماعیل‌زاد از خبرگزاری تسنیم، نفر دوم  زهرا طالعی از روزنامه‌همشهری و تقدیر ویژه از  سهیل فرجی از خبرگزاری ایسنا
  • بخش خاطره نویسی: نفر اول انتخاب نشد، نفر دوم مرتضی حیدری و تقدیر ویژه از سینا میرزامحمدی
  • بخش صفحات اول: عوض نادری سرپرست وقت روزنامه ایران و یداله قربانی سرپرست وقت روزنامه های جام جم و جوان

در این همایش همچنین از "مجید فرشباف سلیمی" عکاس پیش‌کسوت خبری به پاس خدمات گسترده و ارزشمند در دوران انقلاب اسلامی نیز بصورت ویژه تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است داوری این همایش رسانه‌ایی توسط یوسف پیربوداقی، امید سیاح و مهرداد تبریزی از میان ۱۳۷ اثر رسیده به دبیرخانه‌ی همایش انجام گرفت.

در حاشیه‌ی این همایش ،نمایشگاه عکسی متشکل از ۲۰ قطعه از وقایع دوران انقلاب اثر آقای مجید فرشباف سلیمی و همچنین ۲۰ قطعه از تصاویر نشریات و روزنامه‌هایی که به وقایع انقلاب بصورت ویژه پرداخت کرده‌اند، برپا گردیده است.

گزارش تصویری