تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند در ارومیه

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی بر ادامه دار بودن طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند در استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مصطفوی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در جلسه شورای اطلاع رسانی دولت در استان با اشاره به اهمیت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند و ادامه دار بودن این طرح با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنوف و مکان‌های مختلف گفت: اطلاع رسانی ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا یکی از ضرورت‌های شرایط فعلی است که باید مورد توجه رسانه‌های مختلف قرار گیرد.

مصطفوی با تقدیر از دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظامی و مردم در مشارکت در اجرای طرح مواسات و کمک‌های مومنانه افزود: توجه به خانواده‌های کم درآمد و آسیب دیده از کرونا بسیار مهم است که آذربایجان غربی در این زمینه توانسته است رتبه دوم کشوری را ازآن خود کند.

او افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان را به خاطر تست‌ها و بیماریابی مطلوب دانشگاه علوم پزشکی دانست و بیان کرد: این مهم نشان از عملکرد بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی ارومیه دارد چرا که به شناسایی به موقع بیماران، میزان فوتی‌ها در چند روز گذشته کاهش چشم گیری داشته است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اقدامات موثر ستاد احیای دریاچه ارومیه در احیای این دریاچه گفت: در کنار بارش‌های صورت گرفته اقداماتی در ستاد احیای دریاچه ارومیه انجام شده از جمله؛ اختصاص هزار و دویست میلیون تومان برای احداث تونل کانی سیب نقده برای انتقال آب به این دریاچه و انجام لایروبی‌ها در رودخانه‌های منتهی به دریاچه که باید اطلاع رسانی شود.

حجت الاسلام خدایاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این جلسه بر نظارت مستمر بر کانال‌ها و سایت‌های فضای مجازی دارای مجوز از سوی این اداره کل تاکید کرد.

همچنین در این جلسه اعضای حاضر در موضوعات مختلف دریاچه ارومیه، تعداد آمار مبتلایان به کرونا در استان، پیوست فرهنگی طرح‌های مختلف عمرانی، حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در شرایط کرونایی، کنترل و نظارت بر فعالان فضای مجازی غیر مجاز، ظرفیت بسیار بالای استان در موضوع کمک‌های معیشتی و تداوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار نظر کردند.