پیش‌بینی می‌شود مشارکت بالای متوسط کشوری را در استان شاهد باشیم

استاندار آذربایجان غربی گفت : مشارکت مردم در انتخابات بالاست و پیش‌بینی می‌شود مشارکت بالای متوسط کشوری را در استان شاهد باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشارکت مردم در این دوره از انتخابات بالاست ، گفت: پیش‌بینی می‌شود مشارکت بالای متوسط کشوری را در استان شاهد باشیم.

استاندار آذربایجان غربی  افزود: الزامی نبودن درج اثر انگشت به لحاظ رعایت موارد بهداشتی امروز صبح ابلاغ شده و به همین دلیل شاید در برخی شعبات اخذ رای اجرایی نشود؛ البته به فرمانداران و بخشداران تاکید شده که سریعا به تمام شعبات اطلاع‌ رسانی کنند.

شهریاری ادامه داد : انتخابات روند معمولی را در استان طی می‌کند و در راستای تامین امنیت انتخابات ۷ هزار و ۵۰۰ نفر از ماموران نیروی انتظامی و سپاه در شعبات اخذ رای حضور دارند.

مقام عالی استان اظهار داشت: ۴۲ هزار نفر از اعضای هئیت اجرایی، بازرسان، نمایندگان نامزدها در دو هزار و ۱۱۷ شعبه اخذ رای مشغول فعالیت هستند.
 
وی ادامه داد: صندوق های اخذ رای حتی در دور افتاده‌ترین نقاط استان مستقر شده و رای‌گیری در حال انجام است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: به علت بارش برف در روزهای اخیر، راه دسترسی ۵۰۰ روستا مسدود شده بود که در ۲۴ ساعت گذشته با تلاش اکیپ‌های راهداری، نیروهای ارتش و سپاه بازگشایی و صندوق‌های اخذ رای مستقر شد.

در حال‌حاضر راه چهار روستا مسدود است که امدادگران صندوق‌ها را با پای پیاده به محل روستا رساندند.