کنترل مسافران ورودی فرودگاه ارومیه برای مقابله با کرونا

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: مسافران پرواز استانبول در بدو ورود به این فرودگاه با هدف جلوگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا کنترل می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: مسافران پرواز استانبول در بدو ورود به این فرودگاه با هدف جلوگیری از شیوع احتمالی این ویروس کنترل می‌شوند.

محمدعلی نائل قراملکی افزود: تمهیدات لازم برای مقابله با کرونا در فرودگاه ارومیه با همکاری پایگاه بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اندیشیده شده و همکاران بهداشتی طی زمان‌های مشخص در فرودگاه مستقر می‌شوند.

وی تاکید کرد: این اقدامات در راستای اجرای بخشنامه مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به فرودگاه‌های بین‌المللی و مرز هوایی برای مقابله با ویروس کرونا در دستور کار قرار گرفته‌است.

سامانه روشنایی باند فرودگاه ارومیه دهه فجر امسال افتتاح می‌شود

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: سامانه روشنایی باند فرودگاه ارومیه با هزینه ۷۰ میلیارد ریالی از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران همزمان با دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدعلی نائل قراملکی افزود: بهسازی سیستم روشنایی باند فرودگاه ارومیه به طول سه‌هزار و ٢۵٠ متر با هدف بالا بردن کیفیت زیرساخت‌ها و همچنین تامین تجهیزات به روز جهت ایمنی بیشتر پروازها اجرایی شده‌است.

وی اظهار داشت: احداث پست برق به مساحت ١٠٠ مترمربع، تجهیز آن به ۱۲ دستگاه‌ جدید و کابل کشی به طول ٢ هزار و ٢٠٠ متر از جمله اقدامات انجام شده در این پروژه است. 

وی بیان کرد: امیدواریم با اجرای این طرح، امنیت پروازها در این باند بیش از پیش افزایش یابد.

 

منبع: ایرنا