جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات وظیفه همه مسئولان است

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت فراهم سازی زمینه های جلب مشارکت حداکثری در انتخابات از متولیان امر خواست تا خدمات و دستاوردهای دولت و نظام را به اطلاع مردم برسانند.

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در نشست معاونین فرمانداران و بخشداران که امروز پیرامون انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف وزارت کشور برگزاری انتخابات در کشور است ، گفت: این دوره از انتخابات به دلیل شرایط خاص کشور و موضوعات بین المللی و منطقه ای برای کشور حایز اهمیت است.

مقام عالی استان بر ایجاد فضایی برای جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان مجریان انتخاباتی ایجاد فضایی سالم و رقابتی با موضع گیری بی طرفانه است تا با ایجاد اطمینان بیشتر در مردم شاهد حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باشیم.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک هفته بسیج، گفت: بسیج پدیده فراملی است و کسی نمی تواند از امکانات و تفکرات بسیج سوء استفاده کند ، بسیج باید خیلی بالاتر از جریانات سیاسی قرار گیرد .

وی با ییان اینکه همه ما بسیجی هستیم اظهار داشت: همه باید در جهت حفظ تمامیت، وحدت و اطاعت از رهبری حرکت و در مقابل تهدیدات دشمنان با هوشیاری کامل و افزایش آگاهی مردم برنامه ریزی و ایستادگی کنیم.

شهریاری همچنین با اشاره به اقدامات و عملکرد دولت در استان اظهار داشت: این اقدام و عملکردها باید به مردم اطلاع رسانی شود چرا که پروژه های بزرگی که سالها در استان نیمه تمام مانده بود تکمیل و بهره برداری از آنها آغاز شد.

مقام عالی استان افزود: در سه ماهه اخیر بیش از 4 هزار میلیارد تومان پروژه در سطح استان با حضور مقامات ارشد کشوری به افتتاح رسیده است.

همچنین در زمینه بهبود و ارتقا شاخص ها اقدامات خوبی در استان صورت گرفته ، که همه نشان از اقدامات خوب دولت در استان است که باید اطلاع رسانی شود.

مشارکت حداکثری، قانونمداری، بیطرفی و امانتداری 4 اصل در سرلوحه کار مجریان انتخاباتی

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت : مجریان انتخاباتی 4 اصل مشارکت حداکثری، قانونمداری، بیطرفی و امانتداری را باید در سرلوحه کار خود قرار دهند.

علی مصطفوی در نشست معاونین فرمانداران و بخشداران که امروز پیرامون یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استانداری برگزار شد، نماد دموکراسی در هر کشور را برگزاری  انتخابات در آن کشور اعلام کرد و گفت : یکی از وظایف مهم و ذاتی وزارت کشور برگزاری انتخابات در چارچوب قانون است.

وی افزود : اگر ما بتوانیم چالش های انتخابات را به خوبی مدیریت کنیم می توانیم برگزاری انتخابات را به عنوان فرصتی برای اتحاد، انسجام و وحدت و پیشرفت استان قلمداد کنیم.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی افزود: اگر امروز در صحنه های بین المللی با اقتدار ظاهر می شویم به پشتوانه حضور و حمایت مردم از نظام و حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است ومقبولیت و مشروعیت نظام سیاسی به حضور و مشارکت گسترده مردم بستگی دارد .

مصطفوی افزود : باید نسبت به مواردی که می تواند در برگزاری انتخابات به عنوان چالشی برای استان به شمار رود حساس بود و با آمادگی تکامل برای تبدیل این چالش ها و ایجاد فرصت برای جلب اعتماد اجتماعی استفاده کرد.

وی در ادامه حضور سلایق، اقشار و اقوام مختلف در انتخابات را یکی از مواردی ذکر کرد که می تواند باعث حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشد و بر فراهم نمودن زمینه و شرایط برای حضور همه سلایق ، اقوام و اقشار در انتخابات تاکید کرد.

وی گفت : شعار امسال انتخابات گام دوم انقلاب، قانونمداری، بی طرفی و انسجام ملی است همچنین 4 اصل مشارکت حداکثری، قانونمداری، بیطرفی و امانتداری باید در سرلوحه کار مجریان انتخاباتی باشد.

مصطفوی افزود: مجریان انتخاباتی موظف هستند با مطالعه قانون انتخابات و رعایت برنامه ریزی زمانبندی انتخابات ، آسیب شناسی محل اخذ آرا، مدیریت نارضایتی ها ، تعامل با هیات های نظارتی، زمینه و شرایط را برای برگزاری انتخاباتی خوب با حضور و مشارکت گسترده مردم را فراهم نمایند.