با اتحاد و همدلی از برهه دشوار کنونی عبور خواهیم کرد

استاندار آذربایجان غربی رشادت، معنویت و رعایت ارزش های اسلامی توسط رزمندگان را از بارزترین ویژگی های دوران دفاع مقدس عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری صبح امروز همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در مراسم رژه نیروهای مسلح در ارومیه حضور یافت و گفت: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که در آن دوران مردم ایران اسلامی با وحدت و همدلی تمام توطئه ها استکبار جهانی را خنثی کردند.

وی با اشاره به برخی از دلایل آغاز جنگ تحمیلی نیز گفت: دشمن بعثی با تحریک سران رژیم های استکباری و با هدف اصلی جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی ایران به نقاط مختلف دنیا، در 31 شهریور سال 59 به ایران حمله کرد و خیال می کرد در یک هفته می تواند تهران را اشغال کند.

شهریاری اضافه کرد: مردم غیرتمند ایران اسلامی در آن دوران با تکیه بر وحدت و همدلی و با هدایت های داهیانه حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب در مقابل دشمن بعثی و سلطه گران ایستادند و علی رغم عدم برخورداری از تسلیحات پیشرفته نظامی و با دست خالی رشادت های بی نظیری را خلق کردند.

مقام عالی استان در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از ویژگی های دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رشادت های بی نظیر رزمندگان با کمترین امکانات نظامی، وجود معنویت در میان رزمندگان، رعایت ارزش های اسلامی و مدارا و رفتار اسلامی با اسرا در جنگ از بارزترین ویژگی های دوران دفاع مقدس است که این دستاوردها و این فرهنگ ایثار و مقاومت باید برای نسل جوان امروز تبیین شود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: امروز نیز کشور در شرایط دفاع مقدس قرار دارد؛ دشمن در حال حاضر با اعمال شدیدترین تحریم ها که نمونه بارزی از تروریسم اقتصادی است، معیشت، سلامت و اقتصاد مردم را مورد هدف قرار داده است.

شهریاری خاطرنشان کرد: بی تردید ملت بزرگ ایران اسلامی با درک شرایط و با اتحاد و همدلی و رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری از این برهه دشوار نیز با سربلندی و اقتدار عبور و آینده ای درخشان برای این کشور رقم خواهد خورد.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم گفت: ایستادگی در برابر کفر مهم‌ترین پیامی است که هفته دفاع مقدس برای جهانیان دارد.

سردار حبیب شهسواری افزود: نیروهای مسلح وارثان نهضت سرخ حسینی و حاملان پیام حضرت زینب(س) هستند تا هیمنه حکومت ستمگران و ظالمان را در هم بشکنند.

وی ادامه داد: دفاع مقدس ریشه در عاشورای حسینی دارد زیرا مردم ما ایمان و جهاد را از قرآن نشات گرفته و دفاع ما بر همین اساس رنگ و بوی مقدس به خود گرفت.

وی اظهار داشت: هفته گرامیداشت دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای بازخوانی رشادت‌های سربازان این مرز و بوم بدون کمترین حمایت‌هاست که بدون تجهیزات کامل و با ایمان در برابر دشمنان تا دندان مسلح ایستادگی کردند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی بیان کرد: ما در برابر تمامیت کفر ایستادیم و پرچم عزت، آزادگی، جوانمردی و حریت را در قله‌های انسانیت به اهتزاز درآوردیم.

آیین سان و رژه امسال در شهرستان ارومیه در خیابان آیت‌الله حسنی برگزار شد و محوطه آن از نخستین ساعات بامداد امروز مملو از جمعیت مشایعت‌کننده بود.

در این آیین که با حضور نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری، استاندار آذربایجان‌غربی، فرماندار ارومیه و برخی از مسئولان و نمایندگان ارومیه در مجلس شورای اسلامی، فرماندهان ارشد نظامی مستقر در منطقه و خانواده‌های معظم شهدا برگزار شد، نیروهای مسلح از مقابل کلام‌الله مجید و تمثال مبارک امام راحل و رهبر معظم انقلاب رژه رفتند.

در آیین سان و رژه امسال تعداد زیادی از تجهیزات و جنگ‌افزارهای نظامی پیشرفته به نمایش درآمد؛ اجرای نمایش‌های جنگ تن به تن، جنگ سرنیزه، سقوط آزاد از جمله دیگر بخش‌های سان و رژه نیروهای مسلح در ارومیه بود.