کارنامه موفق ورزش بانوان در 40 سال گذشته

سرپرست معاونت امور بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: کشور در طول 40 سال گذشته بر خلاف زمان طاغوت شاهد پویایی و دستاوردهای بزرگی در حوزه ورزش بانوان بوده است و کارنامه موفقیت آمیزی در طول این چهار دهه برای این قشر به ثبت رسیده است.

سرپرست معاونت امور بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: کشور در طول 40 سال گذشته بر خلاف زمان طاغوت شاهد پویایی و دستاوردهای بزرگی در حوزه ورزش بانوان بوده است و کارنامه موفقیت آمیزی در طول این چهار دهه برای این قشر به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، زهرا سادات موسوی عصر امروز در جلسه مشترک نایب رییسان هیات های ورزشی(بانوان)، مسوولان و کارشناسان ورزش بانوان استان در سالن جلسات خانه جوان ارومیه، افزود: ورزش مهمترین ابزار برای کاهش آسیب های اجتماعی و توسعه نشاط و شادابی عمومی به شمار می رود و نقش خیران ورزش یار در ساخت اماکن و فضاهای ورزشی و سوق دادن جوانان به سمت ورزش قهرمانی و حرفه ای ارزنده است.

وی با اشاره به ردیف اعتبارات ورزش بانوان و بهره مندی از سهم 0.27 درصدی مالیات بر ارزش افزوده، بیان کرد: اختصاص50 درصد از اعتبارات ورزش همگانی نیز کمک چشمگیری به رفع مشکلات ورزش بانوان خواهد کرد. 

وی مناسب سازی ساعات تمرینی برای ورزش بانوان را یکی از برنامه های مهم عنوان کرد و افزود: نحوه استفاده از امکانات ورزشی نیز به طور اصولی و هدفمند باید مورد برنامه ریزی قرار گیرد. 

سرپرست امور بانوان معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه جایگاه نائب رییسان در هیات های ورزشی ارتباط مستقیمی با توانمندی و میزان فعالیت آنان دارد، افزود: امید می رود تا این بانوان فعال همواره یکی از مهمترین ارکان هیات های ورزشی باشند.

موسوی با تاکید بر اینکه همدلی و وفاق یکی از فاکتورهای مهم جهت رفع مشکلات و دغدغه های حوزه ورزش بانوان است، اضافه کرد: هیات های استانی از روش های علمی و مدیریتی، ظرفیت رسانه ای و حمایت های مالی حامیان به خوبی استفاده کنند.

وی به تاسیس باشگاه های ورزشی در راستای اجرای دستورالعمل تسهیلات تشویقی برای حوزه بانوان اشاره کرد و گفت: حضور بانوان در پست های مدیریتی افق روشنی از تخصص و توانمندی آنان را به نمایش گذاشته است و این امر زمینه ساز ارتقای ساختاری رییس گروه بانوان در سطوح استانی می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: بانوان به عنوان یکی از ارکان مهم اجتماعی نقش مهمی در پیروزی و دستیابی به دستاوردهای بزرگ انقلاب داشتند.

علی مصطفوی با اشاره به افزایش 91 درصدی میزان سواد در بین بانوان نسبت به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: توسعه کشور زمانی محقق می شود که همه اقشار جامعه به خصوص مادران و دختران آن جامعه در تمامی صحنه های سیاسی، اجتماعی، ورزشی و اقتصادی آگاه و حاضر باشند.

نشست مشترک نائب رییسان هیات‌های ورزشی(بانوان)، مسوولان و کارشناسان ورزش بانوان استان عصر امروز در خانه جوان ارومیه برگزار شد.

گزارش تصویری