اصحاب امام حسین را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهیم

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: ایمان و وفاداری اصحاب امام حسین را در زندگی سرمشق قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام سید مهدی قریشی امروز در آئین سوگواری روز تاسوعا که در محوطه مصلی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام تاسوعا حسینی بااشاره به اینکه اصحاب اباعبدالله همگی انسانهای بابصیرت، الهی و افراد دینداری بودند که تا آخرین لحظه نسبت به امام وفادار بودند،گفت: در زیارات تعابیر مختلفی نسبت به اصحاب امام حسین به چشم می خورد که نشان از مقام بزرگ و والای این اصحاب است.

وی بااشاره به اینکه ایمان و اعتقاد اصحاب امام حسین در اوج بود، ادامه داد:  باید اصحاب امام حسین الگو و سرمشق برای ما باشند و باید در زندگی از نظر ایمان و اعتقاد از آنها الگو بگیریم و انسانهای مستحکمی باشیم.

امام جمعه ارومیه بااشاره به اینکه برخی افراد با کوچکترین مظاهر دنیا و با کمترین فشار و سختی سست می شوند و ایمانش متزلزل می شود اما برخی ایمانها ثابت و محکم است و در وجود انسان نفوذ کرده است، تاکید کرد: باید از اعمالی که ایمان انسان را سست می کند فاصله بگیریم.

وی با بیان اینکه معصیت و حرام ایمان انسان را تضعیف می کند، تصریح کرد: علت اینکه خداوند برخی از اعمال را حرام و مکروه کرده اینست که پرداختن به این امور ایمان را به مرور تضعیف می کند و گرنه خداوند بی نیاز از عبادت و اطاعت است.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: باید نسبت به عمل به احکام دین حساس باشیم چون این احکام روی وجود انسان اثر می گذارد و ایمانش را تقویت می کند.

وی بر خواندن نماز اول وقت و برپایی نماز جماعت تاکیدکرد و گفت: نماز انسان  را به وجود بی نهایت الهی وصل می کند.