آغاز ثبت‌نام متقاضیان دریافت شناسنامه ایرانی در ارومیه

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: افراد دارای مادر ایرانی و پدرخارجی که متقاضی دریافت شناسنامه ایرانی هستند می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حمیرا جعفرزاده اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور " WWW.BAFIA.IR " ثبت‌نام و مشخصات خود را درج نمایند.

وی ادامه داد: آیین نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی برای اجرا به استانداری‌ها ابللاغ شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس این مصوبه هر زن ایرانی که با مرد غیرایرانی ازدواج کرده و دارای فرزند زیر ۱۸ سال است می‌تواند متقاضی اعطای تابعیت برای فرزندش باشد.

جعفرزاده افزود: همچنین هر فردی که از مادر ایرانی و پدر غیرایرانی متولد شده و بیش از ۱۸ سال تمام داشته باشد می‌تواند تابعیت ایرانی درخواست کند.

وی با بیان اینکه متقاضیان باید عملیات ثبت نام خود را در ابتدا انجام دهند اضافه کرد: سپس براساس نوبت دهی که به این افراد اختصاص داده می‌شود، زمان مراجعه حضوری برای ارائه مدارک مورد نیاز به آنها اعلام می‌شود.

 

منبع: ایرنا