برگزاری جشنواره ملی گردشگری ایران به میزبانی ارومیه

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی از میزبانی ارومیه از جشنواره ملی گردشگری ایران در مردادماه جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جلیل جباری با تشریح چگونگی برگزاری این رویداد ملی اظهار داشت: امسال 16 استان در جشنواره گردشگری آذربایجان غربی حضور خواهند داشت.

وی تصریح کرد: رویکرد این جشنواره توجه به طبیعت‌گردی و بومگردی است و 20 واحد بومگردی نیز در این رویداد حضور خواهند داشت و در مجموع در توسعه اماکن برمگردی از ابتدای سال 100 درصد افزایش اتفاق افتاده است.

جباری گفت: امسال چادرهای عشایری از سراسر کشور و سطح استان در قالب این جشنواره حضور خواهند داشت و علاوه بر آن عشایر شاهین دژ، اشنویه و پیرانشهر در قالب 5 گروه عشایری در جشنواره گردشگری شرکت می‌کنند.

وی افزود:  26 تا 29 مرداد ماه این جشنواره در ارومیه دایرشده و کلیات و چگونگی برگزاری آن در قالب برنامه‌های مختلف از صداوسیمای استان پخش می‌شود.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی اظهار داشت: در این رویداد فرهنگی  بسته‌های سلامتی گردشگری نیز در این جشنواره توزیع شده و بخشی نیز با عنوان گردشگری سلامت که شامل بیمارستان‌های امید، آفتاب و سلامت است در قالب غرفه‌هایی به معرفی خدمات خود خواهند پرداخت.

وی گفت: امسال ایجاد 30 سرویس بهداشتی و حمام در قالب خدمات رفاهی بین راهی به مسافران آذربایجان غربی از جمله خدمات اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع استان به مسافران است.

جباری افزود: در طول 5 ماهه اول سال بالای 60 درصد اقامت گردشگران در هتل‌ها، مهمانپذیر و هتل آپارتمان‌ها در استان به ثبت رسیده و 7 هزار نفر نیز در واحدهای بومگردی اقامت داشته‌اند.

وی گفت: امسال یک میلیون و 800 هزار نفر گردشگر از موزه‌های استان بازدید کرده‌اند و در قالب نمایشگاه گردشگری 30 مورد ظرفیت سرمایه‌گذاری نیز در واحدهای گردشگری استان شناسایی و معرفی می‌شوند.

 

منبع: تسنیم